دریاچه آت گلی، نگینی در میان سبلان

 (0 نفر)
مشگین شهر
دریاچه آت گلی مشگین شهر

سفری به مشگین شهر و دریاچه ای در دل کوه

ویراستار :

سفرتان به مشکین شهر را با بازدید از دریاچه آت گلی زیباتر کنید

سفر به شمال کشور همواره یکی از جذاب ترین سفرهای عمرمان می تواند باشد. اما می خواهیم در این مقاله به یکی از استان های شمال غربی کشور سفر انتخاب کنیم. استان اردبیل از آن دسته از استان هایی است که می توانیم یکی از خاطره انگیز ترین سفرهایمان را در آن سپری کنیم. شهرستان مشکین شهر، شهرستانی که جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیاری را در دل خود قرار داده و بازدید از هرکدامشان می تواند بسیار جذاب باشد. یکی از جاذبه های تفریحی این منطقه، دریاچه آت گلی می باشد. بیایید در ادامه نیز با اتراق همراه باشید تا با دریاچه آت گلی در این منطقه بیش تر آشنا شوید.


دریاچه در میانه های سبلان

اگر قصد سفر به دریاچه آت گلی مشکین شهر را در برنامه های خود دارید پس خودتان را برای یک چشم انداز فوق العاده زیبا آماده کنید. دریاچه آت گلی در میان ارتفاعات زیبای سبلان و در قسمت شرقی مشکین شهر واقع شده است. دریاچه آت گلی، دریاچه ای سبز رنگ است که در میان طبیعت بکر سبلان فضایی چشم نواز و روح بخش را ایجاد کرده که اگر چند ساعت در کنار این دریاچه استراحت کنید، آرامش آن روحتان را جلا می دهد.


تفریحات آبی این دریاچه

سفر به دریاچه آت گلی صرفا به خاطر زیبایی آن نیست، بلکه در این دریاچه تفریحات بسیار هیجان انگیزی نیز می توانید انجام دهید. راستی اگر به ماهیگیری علاقه دارید، قلاب ماهیگیری را فراموش نکنید زیرا ماهی هایی مانند ماهی قزل آلای رنگین کمان در این منطقه وجود دارد. البته شما می توانید پرندگان مهاجر را نیز در این منطقه ببینید. 


داستان هایی افسانه ای بین مردم محلی

درباره دریاچه آت گلی در شهرستان مشکین شهر داستان های بسیاری وجود دارد که مردم محلی این منطقه تعریف می کنند. مردم محلی می گویند که زمانی که بابک خرمدین کشته می شود، اسبش سرکش شده و به سمت این دریاچه می دود. برخی بر این باورند که شب هنگام، این اسب از تالاب خارج شده و شیهه می کشد. اگر قصد دارید تا به دریاچه آت گلی بروید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در مشکین شهر، با خیالی راحت سفرتان را شروع کنید.


"سفری مملو از شادی و حال خوب را برایتان آرزومندیم"
 
نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


دریاچه ای در قلب کوه سبلان

شرایط و محدودیت ها


محمدویت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرممایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید