بازار فرش تبریز، سرزمین فرش ایران

 (0 نفر)
تبریز
بازار فرش تبریز

بازار فرش تبریز، سرزمین زیبایی ها تار و پود


در سفر به آذربایجان، بازار فرش تبریز را از یاد نبرید

استان آذربایجان شرقی در شمال غربی کشور همواره پر بوده از جاذبه های تاریخی و گردشگری، اما در این مقاله قصد داریم تا به یکی از زیباترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز برویم. اگر قصد دارید به شهر تبریز که ملقب به شهر اولین هاست سفر کنید، به شما تبریک باید بگویم زیرا یکی از منحصر به فرد ترین شهر ها را برای سفر انتخاب کرده اید. با اتراق همراه شوید تا با بازار فرش تبریز، بازاری بی نظیر در این شهر را بیشتر بشناسید.


بازاری تاریخی در شهر اولین ها

اگر گذرتان به تبریز افتاده باشد، حتما به بازار قدیمی آن سر زده‌اید. میان آن همه دالان و راسته، بازار مظفریه در این بازار از بقیه معروف‌تر است. این بازار را به فرش‌هایش می‌شناسند اما اگر خریدار هم نباشید، تماشای فرش‌ها هم می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. یک بخش مهم و بسیار دیدنی بازار بزرگ تبریز و حتی بازار شهرهای دیگر، تیمچه مظفریه است که همان بازار فرش تبریز می باشد و در آن فرش خرید و فروش می‌شود. جالب‌ترین ویژگی بازار فرش تبریز این است که هیچ فرش ماشینی در آن پیدا نمی‌کنید. مطمئنا اگر به این بازار بی نظیر بروید، می تواند اصالت را ما بین فرش ها ببینید.


در بازار کمی قدم بزنیم

بازار فرش تبریز دو درب ورودی دارد که هنوز هم چوبی هستند و آدم را به یاد بازارچه های قدیمی و سنتی می اندازد. با ورود به داخل بازار فرش تبریز دو راهروی بلند با سقف های گنبدی را پیش روی خود خواهید دید. این بازار در دو طبقه ساخته که حجره های زیبا و قدیمی را در این دو طبقه می توانید ببینید. اگر دلتان می خواهد به این بازار زیبا و سنتی سفر کنید، می توانید به سامانه گردشگری اتراق رفته و با رزرو سوئیت در تبریز، بازار فرش تبریز را از نزدیک ببینید.


معماری بی نظیر بازار فرش تبریز

از ویژگی‌های معماری بازار فرش تبریز می‌توان به سقف بلند، پنجره‌های کوچک و بزرگ سفید و رنگی در حاشیه‌ها که آدم را به یاد عمارت های قدیمی با معماری اروپا می اندازد و وسط سقف و هم‌چنین ردیف ‌های منظم حجره‌ها که کنار یکدیگر کشیده شده‌اند، اشاره کرد.


"سفره جذابی را برایتان آرزومندیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخی بودن بازار

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه