تله کابین عون بن علی، در میان کوه های عینالی

 (0 نفر)
تبریز
تله کابین عون بن علی تبریز

تله کابینی که بر فراز تبریز می گردد


در سفر به تبریز تله کابین عون بن علی را فراموش نکنید

استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز یکی از استان های بی نظیر در زمینه گردشگری است. این استان همیشه عادت دارد ما را با مناطق بی نظیرش شگفت زده کند، اما در این مقاله قصد داریم تا به یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز برویم. شهر تبریز به شهر اولین ها معروف است پس بیایید یکی از بهترین جاذبه های این شهر را تجربه کنیم. تله کابین عون بن علی، تله کابینی بی نظیر که بر فراز کوهستان به گردش در می آید. با اتراق همراه باشید تا با این جاذبه بی نظیر بیش تر آشنا شوید.

اولین ها در شهر اولین ها

از آنجا که تبریزی ها همواره به دنبال اولین ها و بهترین ها بوده اند تصمیم گرفتند بزرگترین تفرجگاه کوهستانی کشور را نیز در شهر خودشان به ثبت جهانی برسانند. اما قرعه به نام کوهستانی منحصر به فرد به نام عینالی افتاد. کوهستانی که قرن هاست در میان مردم تبریز محل احترام و ارادت است. راستش را بخواهید عینالی همانند پدری با شکوه است که تمام شهر زیر پایش دلبری می کند. تله کابین عون بن علی در عینالی یکی از محبوب ترین جاذبه های تبریز است.

تله کابینی بر فراز کوهستان

در ارتفاعات شمالی تبریز، اتوبان پاسداران در دامنه کوه سرخاب مدرنترین و مجهزترین تله کابین به نام تله کابین عون بن علی قرار گرفته است. منطقه توریستی و تفریحی کوه عون بن علی یا عینالی که از فراز آن می توان نمای کامل و با شکوهی از شهر تبریز را مشاهده کرد. تله کابین عون بن علی به بام تبریز معروف بوده، که دسترسی به آن تنها با کوهنوردی و از طریق تله کابین مقدور است. پس خودتان را برای یک کوهنوردی حسابی آمده کنید.

چرا این تله کابین به عون بن علی معروف شده است!

در بالاترین نقطه کوه عینالی آرامگاهی را می بینید که متعلق به دو تن از پسران امام علی (ع) یعنی عون بن علی و زید بن علی می باشد. این مکان به نام عون بن علی نام گذاری شد و در میان مردم تبریز بسیار قابل احترام می باشد. اگر دلتان می خواهد به تله کابین عون بن علی در تبریز سفر کنید، می توانید به سامانه گردشگری اتراق رفته و با رزرو سوئیت در تبریز، به این مکان فوق العاده زیبا مسافرت کنید.


"سفری مملو از شادی را برایتان آرزومندیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تله کابینی با مناظر بی نظیر

شرایط و محدودیت ها


راهی صعب العبور

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه