تالاب لیپار چابهار و شگفتی های آن

 (0 نفر)
چابهار
تالاب لیپار چابهار

تالابی متفاوت در بندر چابهار

ویراستار :

در سفر به تالاب لیپار چابهار، منتظر صحنه های هیجان انگیز طبیعت باشید

استان سیستان و بلوچستان همواره به دلیل داشتن آب و هوایی منحصر به فرد و ساحلی مورد توجه گردشگران و مسافران داخلی و خارجی بوده است. یکی از استان های تاریخی و گردشگری جنوب کشور، استان سیستان و بلوچستان است پس باید منتظر شگفتی های تاریخی بسیاری در این استان باشیم. یکی از شهرستان های بسیار مهم این استان، شهرستان چابهار است. اما می خواهیم به سراغ تالابی بی نظیر به نام تالاب لیپار چابهار سفر کنیم. پس در ادامه با اتراق همراه شوید تا با جذابیت های این تالاب خاص بیشتر آشنا شوید.

تالاب رنگی چابهار را ببینید

تالاب لیپار چابهار یکی از جاذبه های منحصر به فرد استان سیستان و بلوچستان است که در کرانه دریای عمان ایران قرار دارد و تنها چهار نمونه از این نوع تالاب در سراسر جهان مشاهده شده است. شاید برایتان عجیب باشد اما این دریاچه به دلیل رنگ صورتی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این تالاب از نظر زیست محیطی بسیار امن و مناسب برای بسیاری از گونه‌های جانوری به شمار می‌روند که این موضوع در نوع خودش بسیار جالب است.

در کجا باید به دنبال این تالاب بگردیم؟

برا رسیدن به تالاب لیپار چابهار، قرار نیست مسیری طولانی را طی کنیم. فقط کافیست بعد از روستای رمین در ۱۵ کیلومتری چابهار، در مسیر جاده ساحلی چابهار ـ گواتر، تنگه ای صخره ای مشرف به دره ای سرسبز و زیبا قرار دارد که باید از آن جاده برویم که از بالای آن روستای لیپار در میان سبزه زارها پیداست. مطمئنم سفرتان به تالاب لیپار چابهار می تواند بسیار لذت بخش و هیجان انگیز باشد. به خصوص این که با تالابی صورتی رنگ طرف هستید.

چرا تالاب صورتی رنگ است؟

نحوه ی اکوسیستم تالاب لیپار چابهار به گونه ای است که جذر و مد قرمز مایل به صورتی انجام می شود. که همین مسئله خود یکی از دیدنی های سواحل جنوبی استان سیستان و بلوچستان به شمار می رود و باعث شده تا سالانه گردشگران بسیاری از این جاذبه زیبا دیدن کنند. ‌اگر می خواهید اوج زیبایی طبیعت را در تالاب لیپار چابهار مشاهده کنید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در چابهار، ماجراجویی خود را در سیستان و بلوچستان آغاز کنید.


"سفری همراه با سلامتی و حال خوب را برای شما آرزومندیم"


نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


رنگ متفاوت تالاب

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید