قلعه دختر کرمان، قلعه ای طلسم شده و تاریخی


دختری که در قلعه دختر کرمان فرمانروایی می کرد

شنیده اید که می گویند "بسیار سفر باید تا پخته شود خامی"؟ مطمئنا سفر کردن یکی از بهترین راه های کسب تجربه است. اما شما تا به امروز کدام یک از مکان های تاریخی و گردشگری کشورمان را از نزدیک دیده اید؟ شاید مکان هایی مانند میدان نقش جهان و یا مکان هایی که از نظر تاریخی در کشور مطرح هستند را شنیده و یا از نزدیک دیده اید. اما امروز می خواهیم در رابطه با جاذبه ای که شاید نام آن را هم تا به حال نشنیده اید صحبت کنیم. قلعه دختر کرمان از آن دسته از جاذبه های استان کرمان می باشد که می تواند سفر به آن، ماجراجویی هیجان انگیزی برای شما محسوب شود. با اتراق همراه شوید تا با این جاذبه بی نظیر بیشتر آشنا شوید.

دختری که فرمانروای کرمان بود

در رابطه با این جاذبه بسیار تاریخی و زیبا باید بگوییم که داستان های بسیاری نقل شده است که از حق نگذریم، گاهی اوقات همین داستان هاست که جذابیت مکان گردشگری را بیشتر می کند. داستان ها می گویند که در قلعه دختر کرمان، سال ها پیش دختری فرمانروایی می کرد که با طلسمی که در دست داشت باعث شده بود تا هیچ دشمنی نتواند به شهر کرمان نفوذ کند. البته داستان های دیگری نیز وجود دارد مانند کسانی که می گویند که این قلعه برای پرستش آناهیتا، ایزدبانوی آب و باروری بود.

اسرار پنهان قلعه دختر کرمان

اما در رابطه با قلعه دختر کرمان باید بگوییم که بعضی از اسرار هنوز هم ناشناخته باقی مانده است. برای مثال هنوز مشخص نیست سازنده این قلعه چه کسی است و تنها از دوره اردشیر بابکان در سلسله ساسانی از این قلعه باشکوه در شاهنامه سخن به میان آمده است.

قلعه ای پنهان شده در دل تاریخ

در رابطه با قلعه دختر کرمان، این موضوع هم قابل بررسی است که اشیای قابل ملاحظه ای از آن کشف نشده و همانطور که گفتیم، به نوعی ناشناخته باقی مانده است. اما اگر دلتان می خواهد این قلعه باشکوه را از نزدیک ببینید و سفری بدون دردسر را به کرمان داشته باشید، برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در کرمان، با آسودگی خاطر بیشتری سفرتان را آغاز کنید.

"سفری ایمن را برایتان آرزومندیم"
 
نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ بسیار دور و دراز قلعه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده