تاریخ مسجد حضرت رسول بم را از نزدیک ببینید


سفرتان را به کرمان با بازدید از مسجد حضرت رسول بم، تاریخی کنید!

بیایید اینبار بلیطی یک طرفه به سمت استان بسیار زیبا و تاریخی کرمان بگیریم و قطار اینبار سامانه گردشگری اتراق را به شهرستان بی نظیر بم راهی کنیم. همه ما می دانیم که استان کرمان از جمله استان های تاریخی و گردشگری کشورمان می باشد که سالانه نیز از گردشگران بسیاری میزبانی می کند. در این مقاله می خواهیم سری به شهرستان تاریخی و زیبای بم در این استان بزنیم و با جاذبه ای بی نظیر آشنا شویم. یکی از آثاری تاریخی و مذهبی این شهرستان، مسجد حضرت رسول بم است. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با این مسجد اطلاعات بیشتر کسب کنید.

مسجدی در بافت قدیمی شهر

مسجد حضرت رسول بم یکی از مساجد تاریخی کشور می باشد که از نظر تاریخی می تواند وزنه سنگینی در استان کرمان به حساب بیاید. این مسجد قدیمی که از لحاظ جغرافیایی در بافت قدیمی شهر قرار گرفته، در طول سالیان متمادی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. البته هم اکنون نیز طرح توسعه و بازسازی آن در حال اجرا می باشد. بی شک مسجد حضرت رسول بم می تواند نمونه ای از معماری فوق العاده زیبای ایرانی را به ما نشان دهد.

بنایی به جا مانده از چند صد سال پیش

اما همانطور که گفتیم مسجد حضرت رسول بم بنای تاریخی می باشد که حدود 55 متر مربع مساحت دارد. اگر بخواهیم در رابطه با قدمت این مسجد صحبت کنیم باید به حدود قرن اول هجری بازگردیم. این مسجد زیبا در ضلع شرقی ارگ بم قرار گرفته است و می تواند مکان بسیار مناسبی برای عاشقان تاریخ و معماری اصیل و کهن باشد.

مسجدی کوچک با تاریخی بلند

شهرستان بم آثار تاریخی و گردشگری بسیاری دارد که شما می توانید با سفر به این شهرستان زیبا، از آن ها بازدید کنید، اما به شما توصیه می کنیم مسجد حضرت رسول بم را از دست ندهید. این مسجد دارای یک شبستان با چهار طاق گنبدی می باشد، البته اکنون از این بنا خرابه هایی بیشتر باقی مانده است. اگر می خواهید از این جاذبه زیبا در بم بازدید کنید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در بم، سفری خاطره انگیز را در این شهرستان زیبا سپری کنید.

"سفری همراه با حال خوب را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ طولانی بنا

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده