آتشکده گیلانکشه، آتشکده ای تاریخی در زنجان

 (0 نفر)
زنجان
آتشکده گیلانکشه

آتشکده ای تاریخی در میان شگفتی های زنجان

ویراستار :

شهرستان طارم را با آتشکده گیلانکشه بشناسید

سفر کردن یکی از اتفاقات هیجان انگیز هرکدام از ماست که سعی می کنیم که در طول سال چندین بار آن را تجربه کنیم. اما سفری می تواند برای ما جذاب باشد که با مطالعه و آگاهی در رابطه با مقصد مورد نظرمان همراه شود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از جاذبه های بسیار جذاب و متفاوت در استان زنجان آشنا کنیم. همه ما می دانیم که استان زنجان یکی از استان های قدیمی و تاریخی کشورمان می باشد. آتشکده گیلانکشه در شهرستان طارم این استان از جمله جاذبه های بسیار مهم در حوزه گردشگری زنجان است. با اتراق همراه شوید تا با این جاذبه منحصر به فرد بیشتر آشنا شوید.

آتشکده ای بر فراز روستای خوش آب و هوا

در رابطه با آتشکده ها باید بگوییم که در زمان های قبل از اسلام از آن ها به عنوان مکان هایی عبادی برای زرتشتیان نام برده می شد که زرتشتیان در آن با روشن نگه داشتن آتش به اعمال عبادی خود مشغول می شدند. اما اگر گذرتان به زنجان افتاد حتما از آتشکده گیلانکشه نیز بازدید کنید. این آتشکده تاریخی بر فراز روستایی بسیار زیبا و گردشگری به نام گیلانکشه قرار دارد. اگر به طرف جنوب روستا بروید این اثر تاریخی و با ارزش را خواهید دید.

محلی مربوط به حکومت ساسانیان

اگر به آتشکده گیلانکشه بروید خواهید دید که این مکان نقشه ای مربع شکل دارد و در دامنه های کوه سر به فلک کشیده قافلانکوه قرار گرفته است. بی شک تاریخ شناسان و عاشقان معماری از طراحی این آتشکده قدیمی شگفت زده خواهند شد. محلی ها درباره قدمت این آتشکده داستان های مختلفی را روایت می کنند اما بیشتر این بنا را به دوران حکوم ساسانیان نسبت می دهند. اما با توجه به معماری آتشکده گیلانکشه، می توان آن را مربوط به قرون میانه اسلام دانست.

ساخت و معماری عجیب آتشکده

اما در ساخت آتشکده گیلانکشه در طارم از قلوه سنگ، ملاط آهک و گچ به عنوان مصالح به کار برده شده است. اگر می خواهید سفری آسوده و بدون دردسر را در زنجان پشت سر بگذارید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در زنجان، با خیالی راحت سفرتان را آغاز کنید.

"سفری همراه با آرامش و حال خوب را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخی بودن بنا

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید