عجایب طبیعت را در روستای کزج خلخال ببینیدروستای کزج خلخال، منطقه بهشتی در میان روستاها

معمولا ما برای اینکه تصمیمی برای سفر بگیریم، ابتدا شهر های معروف و شلوغ را برای سفر پیشنهاد می دهیم. اما در این مقاله می خواهیم در رابطه با روستایی بسیار زیبا و منحصر به فرد در استان اردبیل صحبت کنیم که شاید تا به امروز نام آن را هم نشنیده باشد. روستای کزج خلخال، یکی از روستاهای گردشگری و زیبا در دل زیبایی های استان اردبیل محسوب می شود که سالانه نیز از گردشگران بسیاری میزبانی می کند. با اتراق در ادامه همراه باشید تا با این روستای زیبا بیشتر آشنا شوید.

روستایی تاریخی و طبیعی

اگر علاقه مند به طبیعت هستید، می توانید روستای کزج خلخال را به عنوان یکی از مقاصد خود در نظر بگیرید. روستای کزج خلخال، در ۱۵ کیلومتری شمال‌ غربی هشجین در استان اردبیل واقع است. بافت سنتی، معماری خاص اماکن مسکونی، قرار گرفتن در کوهپایه، بهره مندی از طبیعت بکر و زیبا، جاری شدن رودخانه قزل اوزن درست از بین باغات روستا، قدمت و پیشینه تاریخی همه و همه موجب گردیده است که این روستا به یکی از جاذبه های بسیار مهم استان اردبیل تبدیل گردد.

روستای پلکانی و زیبای کزج

اگر به بازدید از روستاهای متفاوت و زیبای کشور علاقه دارید پس حتما از این روستای بکر بازدید کنید. روستای کزج خلخال از آن دسته روستاهای پلکانی می باشد که به دلیل نوع قرار گرفتن خانه هایش بر سر زبان ها افتاده و بین مردم ایران معروف شده است. از جمله جذابیت های این روستا، معماری بی نظیری است که بر دامنه یک کوه شکل گرفته است. آب و هوای دلپذیر و باران فراوان باعث رشد درختان انبوه و گیاهان رنگارنگ شده است و زیبایی های این منطقه را چندین برابر کرده است.

روستایی هیجان انگیز در اردبیل

اما این روستا علاوه بر زیبایی ها و تاریخی بودن، جذابیت های دیگری نیز دارد. باید گفت که روستای کزج خلخال، علاوه بر چشم انداز جذاب خود، با وجود غارهای متعدد و صخره های بسیار دیدنی، این منطقه را تبدیل به بهشتی کم نظیر کرده است. اما اگر می خواهید به این روستا بروید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در خلخال، به راحتی سفرتان را آغاز کنید.

"سفری همراه با آرامش را برایتان آرزومندیم"

 نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


روستایی با معماری خاص

شرایط و محدودیت ها


محدودیتی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده