رصدخانه زعفرانیه، رصدخانه ای دیدنی در تهران

 (0 نفر)
تهران
رصدخانه زعفرانیه تهران

در رصدخانه زعفرانیه، به نجوم علاقه مند شوید

ویراستار :


در رصدخانه زعفرانیه تهران، به تماشای ستاره ها بنشینید

استان تهران است و شلوغی هایی که در ذهن همه هک شده است. همه ما از جاذبه های گردشگری پایتخت، فقط برج معروف میلاد و آزادی و همچنین چند پارک معروف را می شناسیم، اما در این مقاله می خواهیم در رابطه با جاذبه ای بسیار منحصر به فرد در تهران بزرگ صحبت کنیم. بی شک رصدخانه ها یکی از جذاب ترین مکان های دنیا هستند زیرا باعث می شوند تا آسمانمان را بهتر ببینیم. یکی از رصدخانه های بسیار مهم کشور، رصدخانه زعفرانیه در تهران است. با ما همراه باشید تا با این رصدخانه بیشتر آشنا شویم.

رصدخانه ای برای آماتور ها

رصدخانه زعفرانیه که به نام دیگری به نام رصدخانه راز نیز معروف است، در سال ۱۳۶۸ در بوستان زعفرانیه تهران مرکز رصد و نجوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت خود را آغاز کرد. این رصدخانه جذاب اولین مرکز ستاره و نجوم شناسی مقدماتی و آماتور در کشورمان محسوب می شود که آموزش رده‌ های سنی کودکان و نوجوانان را انجام می دهد. در سفر به استان زیبای تهران، حتما به این مرکز علمی و پژوهشی سری بزنید و اطلاعاتتان را نسبت به آسمان خود کامل کنید.

اولین ها در رصدخانه زعفرانیه

اگر به رصدخانه زعفرانیه در تهران بروید، خواهید دید که بعضی از نخستین اتفاقات نجومی ایران در این مرکز به وقوع پیوسته است. از مهم ترین فعالیت های این رصدخانه می توان به نخستین آسمان نمای ساخته شده در ایران، نخستین تلسکوپ ساخته شده در ایران، نشر نخستین تقویم نجومی، نخستین نمایشگاه عکس های نجومی، برگزاری روز نجوم و برگزاری روز فضا اشاره کرد. اگر به این مرکز رفتید خواهید دید که در طول سال با برنامه های متنوعی که برگزار می شود، به رشد سطح علمی دانش آموزان و کودکان در زمینه آسمان کمک بسیاری می کنند.

الگویی برای دیگران

رصدخانه زعفرانیه در زمینه نجوم یکی از مهم ترین مراکز علمی در کشورمان می باشد. این مرکز را می توان الگویی برای سایر مراکز نجوم دانست. اگر می خواهید رصدخانه زعفرانیه تهران را از نزدیک ببینید، ما برای شما پیشنهادی ویژه داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در تهران، با خیالی آسوده از محل اسکانتان، به این مرکز فوق العاده جذاب سفر کنید.

سفری همراه با شادی و حال خوب را برایتان آرزومندیم

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


فضایی کاملا علمی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید