سفری به اعماق علم با پژوهشگاه زلزله شناسی تهران

 (0 نفر)
تهران
پژوهشگاه زلزله شناسی تهران

به سرزمین گسل های پایتخت خوش آمدید

ویراستار :


در پژوهشگاه زلزله شناسی تهران، به یک سفر علمی بروید

استان تهران پایتخت کشورمان می باشد که بی شک این را همه شما می دانید. اما چند نفر از شما جاذبه های درون شهری این استان را می شناسید؟ اصلا در رابطه با مکان های علمی این استان چیزی شنیده اید؟ با اتراق در این مقاله همراه باشید تا با یکی از بی نظیرترین مکان های تهران آشنا شوید. اگر اهل علم و مکان های علمی باشید به شما توصیه می کنم حتما از پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله در این استان دیدن کنید.

سفری به دنیای گسل ها

همه ما می دانیم که کشور ما در یک منطقه زلزله خیز از خاورمیانه قرار گرفته است و شاید در طول سال صد ها زلزله ریز و درشت کشورمان را می لرزاند که پژوهشگاه زلزله شناسی تهران یکی از مراکز تشخصی و آنالیز این زلزله هاست. در حال حاضر گروه های پژوهشی مختلفی در این پژوهشگاه در حال کار هستند که عبارت اند از زلزله شناسی، لرزه زمین ساخت و زلزله شناسی مهندسی.

پژوهشکده ای برای پیشرفت علم

پژوهشکده زلزله‌ شناسی با ۱۰۰ دستگاه لرزه‌ نگاری و شتابنگاری پرتابل، توانایی پایش زون ‌های لرزه‌ زا و  پس­لرزه‌ های زمین‌ لرزه ‌های بزرگ جهت شناسایی هندسه و سازوکار گسل های فعال را بطور همزمان در قالب چندین شبکه لرزه‌نگاری متراکم و موقت دارد. پایش پسلرزه های زمین‌لرزه‌های مخرب آوج، بم، زرند، قشم، سیلاخور بروجرد، فیروزآباد کجور، کاکی بوشهر، اهر-ورزقان، و سرپل ذهاب کرمانشاه، و نیز پایش لرزه­ای مناطق فعال و لرزه ­خیزی چون قیر-کارزین (فارس)، منجیل-رودبار، بروجن، میناب، تبریز، تهران-فیروزکوه، البرز مرکزی، دریاچه سدهای گتوند علیا، مسجد سلیمان، کرخه، سردشت، آزاد، جاوه، و نیروگاه اتمی بوشهر نمونه هایی از تشخیص پژوهشگاه زلزله شناسی می باشد.

تجربه ای متفاوت در عرصه علم

اما بی شک بازدید از پژوهشگاه زلزله شناسی استان تهران می تواند یکی از متفاوت ترین تجربیات علمی دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف جامعه باشد. اما اگر می خواهید به استان تهران بروید و از این پژوهشگاه بزرگ دیدن کنید، ما برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در تهران، از جاذبه های جذاب درون شهری پایتخت دیدن کنید.

"سفر جذابی را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


پژوهشگاهی علمی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید