در پژوهشگاه دانش های بنیادی، به مساف علم بروید

 (0 نفر)
تهران
پژوهشگاه دانش های بنیادی

پژوهشگاهی جذاب برای عاشقان علم

ویراستار :


پژوهشگاه دانش های بنیادی، سرزمین پژوهش تهران

همیشه که سفرمان نباید گردشگری و به دل طبیعتی زیبا و یا مکانی تاریخی باشد، در این مقاله می خواهیم سفرمان را کمی متفاوت تر پیش ببریم و به سرزمین بی نظیر و هیجان انگیز علم سفر کنیم. این بار بیایید به استان تهران، پایتخت هزار رنگ کشورمان برویم. پژوهشگاه دانش های بنیادی در استان تهران، از جمله مراکز بسیار مهم و حیاتی استان در زمینه علم و دانش می باشد. در ادامه با اتراق همراه شوید تا با این پژوهشگاه هیجان انگیز بیشتر آشنا شوید.

پژوهشگاهی نو آور در سطح کشور

بی شک بازدید از مکانی علمی می تواند برای عاشقان علم هیجان انگیز و بی نظیر باشد. اما بیایید کمی تاریخچه پژوهشگاه دانش های بنیادی در تهران را مطالعه کنیم. پژوهشگاه دانش ‌های بنیادی، مؤسسه‌ای فوق العاده می باشد که وابسته به وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری است. این پژوهشگاه در سال 1368 با نام «مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات» تأسیس شد و هدف اولیه آن پیشبرد پژوهش و نوآوری در این دو رشته، و ضمناً فراهم آوردن الگویی بود که به ترویج و اعتلای فرهنگ پژوهش در سطح کشور کمک کند.

پژوهشگاهی دانشجوپسند

پژوهشگاه دانش های بنیادی در تهران به تدریج با توسعه امکانات و جذب دانشجویانی از رشته‌های دیگر، فعالیت آن به حیطه‌ های دیگری گسترش یافت و در سال 1376، نام آن به «پژوهشگاه دانش‌های بنیادی» تغییر کرد. یکی از مهم ترین کار های این پژوهشگاه همکاری با مراکز پژوهشی دیگر و دانشگاه‌ها به صورت‌ های مختلف و ارائه انواع تسهیلات به پژوهشگران آنها همواره جزیی از روال کار پژوهشگاه بوده است. بی شک همکاری و حتی دیدن چنین پژوهشگاهی در استان تهران می تواند تجربه های بسیار ارزشمندی را برای جوانان داشته باشد.

قسمت های مختلف پژوهشگاه را بشناسید

اما پژوهشگاه دانش های بنیادی از پژوهشکده های مختلفی تشکیل شده است. این پژوهشگاه در حال حاضر با 8 پژوهشکده در زمینه‌های گوناگون علوم بنیادی و برخورداری از زیرساخت‌ ها و امکانات لازم (شبکه الکترونیکی، کامپیوتر، آزمایشگاه‌ها، و کتابخانه مجهز و روزآمد) که دایماً هم رو به توسعه است. اما اگر می خواهید از نزدیک این پژوهشگاه فوق العاده منحصر به فرد را ببینید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در تهران، با خیالی راحت از جاذبه های درون شهری پایتخت دیدن کنید.

"سفری فوق العاده جذاب را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


پژوهشگاهی مدرن

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید