دانشگاه تهران، سرزمین علم و دانش کشورچرا دانشگاه تهران به این اندازه معروف شده است؟

همیشه برای شروع سفرمان به این فکر می کنیم که به کدام نقطه کشور سفر کنیم و از کدام جاذبه طبیعی و یا تاریخی بازدید کنیم. اما در این مقاله می خواهیم قطار این بار اتراق را به سوی سرزمین علم و دانش کشور یعنی یکی از مشهور ترین دانشگاه های ایران هدایت کنیم. دانشگاه تهران یکی از دانشگاه های برتر کشورمان محسوب می شود که بی شک بازدید از چنین مرکز آموزشی برای همه جوانان و نوجوانان می تواند بسیار جذاب باشد. پس در ادامه با اتراق همراه باشید تا با این مکان بی نظیر بیشتر آشنا شوید.

بزرگترین مرکز آموزشی ایران را بشناسید

بیایید کمی در رابطه با دانشگاهی بزرگ و معروف در استان تهران صحبت کنیم. دانشگاه تهران بزرگ‌ ترین مرکز آموزش عالی در ایران می باشد که در سال ۱۳۱۳ خورشیدی به دستور رضاشاه پهلوی تأسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر به‌عنوان برترین دانشگاه در سطح ایران شناخته می ‌شود. بی شک هر دانش آموزی آرزوی قبولی در این دانشگاه را در سر می پروراند. اما تا چه اندازه با این دانشگاه برتر آشنا هستیم؟

تاریخچه ای مرموز از بهترین دانشگاه ایران

در رابطه با دانشگاه تهران باید بگوییم که ظاهراً تاریخچه شفافی از روند بنیان‌گذاری و تأسیس دانشگاه تهران از طرف این نهاد انتشار نیافته و دراین‌ صحبت های گوناگونی از تاریخچه این دانشگاه بزرگ از افراد مختلف گفته شده است که فکر تأسیس دانشگاه تهران در سال ۱۳۰۵ خورشیدی توسط دکتر سنک نماینده مجلس نخستین بار پدیدار شد.

چه کسانی در این دانشگاه تدریس کرده اند؟

بی شک همه ما دانشگاه تهران را با سردر زیبایی که دارد می شناسیم. اما اصلا می دانید که چه اشخاص بزرگی در این دانشگاه تدریس و یا تحصیل کرده اند؟ استاد جلال‌الدین همایی، عبدالعظیم قریب، بدیع‌الزمان فروزانفر، پروفسور محمود حسابی، استاد علی اکبر دهخدا، دکتر محمد معین، مهندس مهدی بازرگان، شهید دکتر مصطفی چمران، دکتر یداله سحابی، شهید دکتر محمد مفتح، استاد شهید مرتضی مطهری، دکتر عبدالحسین زرین کوب، دکتر کریم ساعی، دکتر احمد حامی و ... از افراد ماندگاری هستند که گذرشان به این دانشگاه افتاده است. اما اگر دوست دارید از این دانشگاه مطرح دیدن کنید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در تهران، سری به برترین دانشگاه ایران بزنید.

"سفری مملو از هیجان را برایتان آرزومندیم"
 
نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


برترین دانشگاه ایران

شرایط و محدودیت ها


مرکزی دانشجویی

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده