دانشگاه شیراز، اولین دانشگاه بین المللی کشور

 (0 نفر)
شیراز
دانشگاه شیراز

دانشگاه شیراز، جزو اولین دانشگاه های کشور

ویراستار :


در دانشگاه شیراز، وارد دنیای شیرین درس شوید

همه ما استان زیبای شیراز را به جاذبه های بسیار زیبا و دیدنی اش می شناسیم، اما اشتباه نکنید در این مقاله قصد نداریم تا به حافظیه یا سعدیه برویم. در این قسمت می خواهیم با دانشگاهی آشنا شویم که شاید آرزوی بسیاری از دانش آموزان کشور این باشد که در آن تحصیل کنند. دانشگاه شیراز از جمله دانشگاه های بسیار مطرح کشورمان محسوب می شود که همواره مورد توجه اساتید بزرگ کشور بوده و هست. در ادامه با اتراق همراه شوید تا با این دانشگاه فوق العاده بیشتر آشنا شوید.

دانشگاهی مربوط به دوران پهلوی

دانشگاه شیراز قدمت طولانی در زمینه کسب علم و دانش داشته است. دانشگاه شیراز و یا همان دانشگاه پهلوی قبل از انقلاب در سال 1946 شروع به کار کرد. اما جالب است بدانید که معمار اصلی این دانشگاه بزرگ شخصی به نام مینورو یاماساکی می باشد. این دانشگاه در اوایل شروع به کارش به طور مستقیم زیر نظر دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا مدیریت می شد که همین روند تا اواخر حکومت شاه ادامه داشت.

رتبه دانشگاه شیراز در کشور

اما بر اساس رتبه بندی سالانه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور، دانشگاه شیراز به عنوان سومین دانشگاه برتر کشور اعلام شده است که اهمیت این دانشگاه را بیش از پیش نمایان می کند. این دانشگاه که پس از دانشگاه تهران و تربیت مدرس در رتبه سوم قرار دارد، اولین دانشگاه در کشور بود که مدرکش بین المللی شد. همچنین دانشگاه شیراز اولین دانشگاهی در ایران بود که برنده جایزه نوبل در آن سخنرانی کرد. از سایر اولین های این دانشگاه می توانیم بگوییم که این دانشگاه اولین دانشگاه دارای هیئت علمی در ایران محسوب می شود.

دانشگاهی در بین بهترین ها

دانشگاه شیراز با پیشینه بیش از نیم قرن، یکی از بزرگترین و مهمترین دانشگاه‌ های کشور است که قطب پژوهشی کشور نیز به شمار می‌آید. ۶۱۰ عضو هیأت علمی و بیش از ۱۹۰۰۰ دانشجو دارد. این دانشگاه افراد بزرگ و متخصص بسیاری در رشته های مختلف تحویل جامعه داده است. اما می دانید که بازدید از چنین دانشگاهی می تواند برای نوجوانان و جوانان بسیار ارزشمند و هیجان انگیز باشد. اگر می خواهید این دانشگاه را از نزدیک ببینید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در شیراز، سفری جذاب را به این استان داشته باشید.

"سفری پر از اتفاقات خوب را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


دانشگاه بین المللی

شرایط و محدودیت ها


محیطی دانشجویی

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید