تالاب کانی برازان، الماس آذربایجاندر تالاب کانی برازان شکوه طبیعت را ببینید

سفر همیشه برای همه ما اتفاقی جذاب بوده و هست، اما سوال اصلی اینجاست که تا چه اندازه با جاذبه های گردشگری کشورمان آشنا هستیم؟ در این مقاله سعی داریم تا یکی دیگر از مکان های طبیعی و جذاب کشورمان را به شما معرفی کنیم. تالاب کانی برازان یکی از تالاب های مهم و تاثیر گذار در استان آذربایجان غربی و شهر مهاباد می باشد. در ادامه با اتراق همراه باشید تا با این تالاب شگفت انگیز در قلب طبیعت زیبای شمال غرب کشور آشنا شوید.

تالابی با تنوع گونه های نادر

اما اگر تصمیم گرفتید به مهاباد و آذربایجان غربی بروید، به شما تبریک می گوییم زیرا استان فوق العاده ای را برای سفر انتخاب کرده اید. تالاب کانی برازان با ۹۰۷ هکتار وسعت، در فاصله‌ی ۳۰ کیلومتری شمال شرقی مهاباد قرار دارد و به عنوان اولین سایت پرنده‌ نگری در کشور فعالیت می کند. میانگین عمق تالاب حدود ۶۰ سانتی‌متر است. محققان بالغ بر ۷۵ گونه از پرندگان آبزی و کنار‌آبزی را در این تالاب شناسایی کرده‌اند که با توجه به گونه‌ های خشکی ‌زی، تعداد آن‌ها از ۱۸۰ گونه نیز فراتر می رود.

تالابی با اهمیت های زیست محیطی

تالاب کانی برازان تالابی بین المللی است که یکی از مهم ترین و زیباترین آبگیرهای غرب کشور نیز محسوب می شود که به دلیل موقعیت و شرایط جغرافیایی خاص، در برخی فصول سال از جمله بهار به کانونی برای جذب طبیعت گردان و به محلی مطمئن و خوش آب و هوا برای پرندگان مهاجر و بومی تبدیل شده است تالاب کانی برازان که از مهمترین قطب های صنعت اکوتوریسم در کشور محسوب می شود، همه ساله در تعطیلات نوروز میزبان علاقه مندان به طبیعت به ویژه دوستداران پرندگان است.

تالابی حیات بخش برای پرندگان

اما یکی از مهم ترین بخش های تالاب کانی برازان، حاشیه این تالاب می باشد. وجود نی زارهای متراکم در حاشیه تالاب و عمق مناسب باعث شده تا ۱۸۰ گونه پرنده یا به صورت دائم و یا در دوره‌ ای از سال به این تالاب سر بزنند. اما اگر دلتان یک سفر خاطره انگیز را می خواهد، ما برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در مهاباد، با خیالی راحت به این شهر آرزوها سفر کنید.

"سفری پر از هیجان را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


اهمیت بالای زیست محیطی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده