قدمت و زیبایی را در غار آبی سهولان ببینیددر غار آبی سهولان شکوه طبیعت، حیرت انگیز است

سفر کردن همیشه یکی از جذاب ترین اتفاقات ما ایرانی ها بوده و هست. اما سوال اینجاست که تا چه اندازه با جاذبه های گردشگری کشورمان آشنایی داریم؟ در این مقاله می خواهیم سراغ یکی از جاذبه های گردشگری و هیجان انگیز شمال غرب کشور برویم که بی شک بسیاری از شما در رابطه با آن هیچ اطلاعی ندارید. غار آبی سهولان در استان آذربایجان غرب و شهر زیبای مهاباد قرار دارد که یکی از مناطق بسیار زیبا و گردشگر پسند این استان به حساب می آید. در ادامه با اتراق همراه شوید تا با این جاذبه فوق العاده بیشتر آشنا شوید.

دومین غار آبی کشور را بشناسید!

در رابطه با دومین غار آبی کشور چه می دانید؟ غار آبی سهولان به عنوان یکی از مهم ترین و منحصر به فرد ترین غار های آبی کشور محسوب می شود. غار آبی سهولان در ۴۳ کیلومتری شمال شرقی مهاباد در آذربایجان غربی قرار گرفته و با سنگ‌هایی آهکی و آب و هوایی متعادل چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند و تمامی این زیبایی‌ ها را می توانید در تمامی فصول سال ببینید و از آن ها لذت ببرید. این غار مقصد گردشگران زیادی در فصول مختلف سال است.

غاری با چشم انداز های بی نظیر

غار آبی سهولان با قسمت های مختلف و جذابی که در خود قرار داده، تبدیل به یکی از جاذبه های بسیار منحصر به فرد شهر مهاباد شده است. در رابطه با مساحت داخلی غار سهولان باید بگوییم که این غار حدود 600 مترمربع وسعت دارد و محتویات غار سنگ ‌های آهکی است، ارتفاع سقف غار تا سطح دریاچه آن 50 متر بوده و عمق آب در برخی جاها به 32 متر می‌رسد. این پدیده زیبا و نادر دارای 2 دهانه بوده و اختلاف دمای درون و بیرون غار نیز بین 10 الی 15 درجه است.

غاری کهن در بین زیبایی های مهاباد

غار آبی سهولان حدود100 سال پیش برای اولین بار توسط ژاک دمرگان فرانسوی مورد کاوش و بررسی قرار گرفت. اما اگر می خواهید این غار زیبا با قندیل های تماشایی اش را از نزدیک ببینید، ما برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در مهاباد، این غار بی نظیر و سایر جاذبه های این شهر را تجربه کنید.

" سفرتان پر از اتفاقات هیجان انگیز"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


دومین غار آبی کشور

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده