مسجد جامع مهاباد، مسجدی با اصالتهنر معماری ایرانی را در مسجد جامع مهاباد ببینید

استان آذربایجان غربی از جمله استان های بسیار تاریخی و زیباست که بد نیست یک بار هم که شده به این استان بی نظیر سفر کنید و جاذبه های گردشگری این مکان بهشتی را از نزدیک ببینید. اما در این مقاله می خواهیم قطار این بار اتراق را به شهر زیبای مهاباد در آذربایجان غربی هدایت کنیم تا به یکی از بناهای بسیار زیبا و ارزشمند این شهر برسیم. مسجد جامع مهاباد از جمله مکان های منحصر به فرد از نظر تاریخ و معماری می باشد. پس بهتر است با اتراق همراه شوید تا در رابطه با این مکان زیبا بیشتر بدانید.

مسجدی در قلب شهر

برای دیدن مسجد جامع مهاباد لازم نیست راه درازی را در این شهر طی کنید، کافیست به مرکز شهر مهاباد سفر کنید. مسجد جامع مهاباد که به آن مسجد سرخ هم گفته می شود، تقریبا در مرکز شهر و در داخل بافت قدیم آن قرار دارد و بر اثر تغییر و تحولات شهرسازی مقداری از آن نوسازی و این بنای قدیمی فعلا در بین مجموعه‌ای از واحدهای قدیمی و نوساز محصور شده است. اگر می خواهید آدرس دقیق این مسجد را بدانید باید بگوییم که کافیست به خیابان حافظ این شهر بروید.

چرا به مسجد مهاباد سرخ می گویند؟

اما همانطور که گفتیم با مسجدی بسیار تاریخی و زیبا طرف هستیم. مسجد جامع مهاباد که در گویش کردی مزگه‌ وتی سوور خوانده می‌شود، از یادگارهای دوران حکومت صفویان در مهاباد و در بافت قدیمی شهر قرار دارد. آجر سرخ، اصلی‌ترین مصالح استفاده شده در ساخت مسجد جامع مهاباد است و به همین دلیل با نام مسجد سرخ، شهرت دارد. بی شک بازدید از چنین هنر معماری می تواند بسیار هیجان انگیز و فوق العاده برای تاریخ دوستان باشد.

مسجدی که مکان پرورش بزرگ مردان بوده

مسجد جامع مهاباد یکی از مساجد مهم استان آذربایجان غربی بوده که در طول تاریخ خود مردان بسیار بزرگی را پرورانده است. این مسجد در طول قریب به چهارصد سال گذشته مکان تدریس علمای بزرگی نیز بوده است که از جمله آن ها می توان به ملا شیخ عزالدین حسینی اشاره کرد. اما اگر دلتان می خواهد این مسجد را از نزدیک ببینید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در مهاباد، با هزینه ای به مراتب کم تر به این مکان فوق العاده بروید.

"سفری ایمن با حال خوب را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ بلند مسجد

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود ندارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده