حمام حاج فتح اله، یادگاری از قاجارعاشقان تاریخ به حمام حاج فتح اله سفر کنند

نظرتان چیست تا به سفری تاریخی و هیجان انگیز در استان بی نظیری از لحاظ تاریخ و فرهنگ برویم؟ پس قطار اینبار اتراق را به سرزمین جذاب آذربایجان هدایت کنیم. در این مقاله قصد داریم به استان زیبای آذربایجان شرقی و شهر بی نظیر بناب برویم. یکی از جاذبه های تاریخی این شهر زیبا، حمام حاج فتح اله می باشد که اگر گذرتان به شهر بناب افتاد حتما از این حمام تاریخی دیدن کنید. در ادامه با اتراق همراه شوید تا در رابطه با این حمام تاریخی بیشتر بدانید.

سفری تاریخی به حمام قاجار

همانطور که گفتیم حمام حاج فتح اله در شهر بناب یکی از جاذبه های معروف این شهر می باشد. حمام حاج فتح اله در شهرستان بناب و در استان آذربایجان غربی قرار گرفته است. قدمت این حمام تاریخی و زیبا به دوره قاجار مربوط می شود و از مهم ترین حمام های شهرستان بناب به شمار می آید. این حمام حدود 15 سال است که متروکه و بدون استفاده مانده به همین دلیل مالک خصوصی آن بخشی از این بنا را تخریب و گرمابه ی جدیدی بنا کرده است اما خوشبختانه بیشتر قسمت های حمام سالم مانده است.

شاهراهی در کنار حمام

اما یکی از مهم ترین نکاتی که حمام حاج فتح اله را در شهر بناب به شهرت رسیده، شاهراهی است که در کنار این حمام وجود دارد. جاده قدیمی «ماحال گاودل» از مهمترین جاده های تجاری ایران است که چندین شهر از جمله بناب را در پی داشته است. اما نکته مهم این جاده نام آن است که ریشه در کلمات اوستایی و ترکی دارد. نام این حمام که ماحال گاودل از کلمه «ماحال» به معنی دره و «گاودولچه» محل چرای گاو گرفته شده است نشان می دهد این جاده در زمان ساسانی محل چرای گاو ها بوده است.

در سفر به بناب این بنای تاریخی را از دست ندهید

بخواهیم در رابطه با مصالحی که در این بنا بکار رفته صحبت کنیم باید بگوییم که حمام حاج فتح اله از سنگ رودخانه ای، اجر و …. ساخته شده است. اما برای آغاز سفرتان به استان زیبای آذربایجان شرقی ما برای شما پیشنهادی ویژه داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در بناب، سفری خاطره انگیز و راحت را تجربه کند.

"سفری پر از اتفاقات خوب را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی


پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ بلند حمام

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده