شگفتی را در روستای صور بناب ببینیدروستای صور بناب، روستایی رویایی در آذربایجان

سفر کردن بی شک یکی از منحصر به فرد ترین و جذاب ترین تفریحات مردم می باشد که همه سعی دارند حداقل چند ماه یک بار آن را تجربه کنند. اما در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از جاذبه های تماشایی کشورمان آشنا کنیم. این بار می خواهیم به استان زیبای آذربایجان شرقی و شهر زیبای بناب برویم. روستای صور بناب در آذربایجان بی شک یکی از روستاهای بسیار زیبا و دیدنی کشورمان محسوب می شود. پس در ادامه با اتراق همراه باشید تا در رابطه با این روستای بهشتی، اطلاعات کامل تری کسب کنید.

روستای تاریخی صور را تجربه کنید

همانطور که گفتیم، روستای صور بناب یکی از جاذبه های مهم استان آذربایجان شرقی محسوب می شود که تاریخی بودن آن نیز یکی از دلایل مهم در به شهرت رسیدن آن است. روستای تاریخی صور یکی از روستاهای بناب می باشد که در 24 کیلومتری شهر بناب قرار گرفته و علاوه بر جاذبه ‌های گردشگری و طبیعت منحصر به خود، اکثریت اهالی آن از ایثارگران دوران دفاع مقدس هستند. بی شک اگر به این روستای تاریخی بروید از مناظر شگفت انگیز این روستا شگفت زده می شوید.

خانه هایی شگفت انگیز در صور

اما یکی از جذابیت های روستای صور بناب در نحوه چیدمان خانه هاست. خانه های ایوان داری که در دو سمت دره ای به نام آغاتلو پراکنده اند، اکثرا بر روی صخره بنا گردیده و بافت خانه ها کلا پیوسته بوده و اغلب از دو طبقه تشکیل شده است. طبقه بالایی که توسط خود روستاییان ساخته شده به فضای مسکونی اختصاص دارد. طبقه پائین یا همکف که همان تأسیسات غار را شامل می شود، محل نگهداری احشام و یا محصولات کشاورزی خانواده هاست. معماری بی نظیر خانه های روستایی می تواند الگویی جذاب برای معماران باشد.

مناظری شگفت انگیز از روستا

اگر به روستای صور بناب رفتید حتما مناظر این روستا با دره هایی عمیق و کوهستان هایی سر به فلک کشیده چشمانتان را از تحیر باز نگه می دارد. اما اگر می خواهید طبیعت بکر روستای صور بناب را از نزدیک ببینید، ما برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در بناب، سفری راحت و بی دردسر را تجربه کنید.

"سفری مملو از آرامش را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


آب و هوای بی نظیر روستا

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده