مسجد کبود بناب، مسجدی در دل تاریخدر مسجد کبود بناب، زیبایی های معماری موج می زند

همه ما می دانیم که استان آذربایجان شرقی یکی از استان های بسیار تاریخی و دیدنی در شمال غربی کشور می باشد که جاذبه های فوق العاده جذابی را در دل خود پنهان کرده است. اصلا مهم نیست که به چه نوع جاذبه ای علاقه مند هستید، طبیعت یا جاذبه های تاریخی، استان آذربایجان شرقی برای شما مجموعه ای از منحصر به فرد ترین مکان ها و بناهای گردشگری را آماده کرده است. اما در این مقاله می خواهیم با مسجد کبود بناب در این استان آشنا شویم. با اتراق همراه باشید تا با این مسجد تاریخی آشنا شوید.

گوی مسجد را می شناسید؟

همانطور که گفتیم مسجد کبود بناب یکی از مساجد تاریخی و مهم شهر محسوب می شود که سالانه گردشگران بسیاری از این مسجد دیدن می کنند. مسجد کبود بناب که با نام «گوی مسجد» نیز شناخته می‌شود، در نیمه غربی شهر بناب و کوچه سیف العلما، در محله گزاوشت قرار دارد. شهر بناب دارای ۲۵ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی است که یکی از آن‌ها «مسجد کبود بناب» می باشد.

مسجدی با معماری فوق العاده

مسجد کبود بناب که می توانیم بگوییم که دیگر کبود نیست نمایی شامل ازاره سنگی و آجرکاری عمومی بوده و دارای سه طاق نمای بزرگ است که طاق نمای وسطی پشت محراب شبستان قرار دارد که بر سر در آن پنجره کوچکی جای گرفته است. در داخل طاق نمای طرفین دو قطعه پنجره فلزی بزرگ تعبیه گردیده که کار تهویه و هدایت نور را به درون بنا انجام می دهد.

یکی از قدیمی ترین مساجد ایران در بناب

اما یکی از مهم ترین ویژگی های مسجد کبود بناب در آذربایجان شرقی، تاریخ این مسجد است. همانطور که می دانید شهر بناب حدود 6 هزار سال قدمت دارد. طبیعتا مسجد کبود نیز از یک قدمت بالا برخوردار می باشد. اما قدمت مسجد کبود بناب، حدود 4 هزار سال می باشد که از این نظر جذابیت های مخصوص خود را دارد. اما اگر می خواهید به این مسجد بی نظیر سفر کنید، برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در بناب، با خیالی راحت سفرتان را آغاز کنید.

"سفری مملو از حال خوب را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ بلند اثر

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده