موزه آبادان، موزه ای پر از خاطرهدر موزه آبادان، اصالت و قدمت را باهم ببینید

حتما با من موافقید که یکی از مهم ترین جاذبه های هر شهر و استانی، موزه آن منطقه می باشد. اگر موافق باشید به استانی بسیار جذاب از نظر جاذبه های گردشگری برویم و در رابطه با موزه آن شهر کمی اطلاعات جمع کنیم. استان خوزستان از جمله استان های بسیار زیبا می باشد. شهرستان آبادان در این استان را می توان قطب گردشگری منطقه دانست. موزه آبادان در این شهر یکی از مهم ترین مکان های گردشگری می باشد که اگر گذرتان به آبادان خورد، حتما از این موزه بازدید کنید. پس در ادامه با اتراق همراه شوید تا گشتی در این موزه ارزشمند داشته باشیم.

موزه ای به وسعت تاریخ

همانطور که گفتیم موزه آبادان از جمله موزه های بسیار مهم و تاثیر گذار بر روی فرهنگ مردم منطقه می باشد. موزه آبادان که یکی از قدیمی ترین موزه های کشورمان محسوب می شود، در سال 1338 با مجموعه آثاری از دوره ماقبل تاریخ، و دوره های مختلفی همچون قاجاریه و کار دست هنرمندان منطقه مزین شده است. بی شک بازدید از چنین موزه پرباری می تواند فرهنگ غنی شهر زیبای آبادان را بهتر به شما معرفی کند.

در موزه آبادان چه خواهیم دید؟

اما اگر تصمیم گرفتید به موزه آبادان بروید باید خودتان را برای یکی از بی نظیر ترین آثار کشور آماده کنید. در موزه آبادان آثار مردم شناسی و آثار باستانی به معرض نمایش گذاشته شده است و ظروف سفال تاریخی و اشعار نگاشته شده بزرگان شعر و ادب پارسی را بر روی دیوارهای آن می توانید ببینید. برخی از آثار موزه عبارتند از: بت ‌های مفرغی، سرگرزه‌ ها، مجسمه‌حیوانات و ظرف کروی لوله‌ دار خاکستری رنگ ساخته شده به شیوه چرخ‌ساز، نیم تنه یک زن ساخته شده از سفال به رنگ آجری و... از جمله آثار این موزه هستند.

موزه ای که نشانگر اصالت است

همانطور که گفتیم موزه آبادان یکی از مهم ترین جاذبه های استان خوزستان محسوب می شود. این موزه در محله بوآرده شمالی در ضلع جنوب غربی دانشکده نفت آبادان توسط علی هانیبال و با همکاری شرکت نفت آبادان تأسیس شد. اما اگر می خواهید به شهر زیبای آبادان سفر کنید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در آبادان، سفری جذاب و با خیال راحت را در این شهر داشته باشید.

"سفری مملو از آرامش را برایتان آرزو داریم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی


پیشنهادات


0

مزایا


موزه ای حکایت گر تاریخ آبادان

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


تابستان

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده