اسرار روستای مجن شاهرود را شنیده اید؟

 (0 نفر)
شاهرود
روستای مجن شاهرود

روستای مجن، روستایی با چشم انداز فوق العاده

ویراستار :


روستای مجن شاهرود، معجزه طبیعت سمنان

بی شک روستاها می توانند یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری ما در سطح کشور باشند. اما شما تا چه اندازه در رابطه با روستاهای کشور اطلاعات دارید؟ در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با یکی از زیباترین روستاهای استان سمنان و شهر شاهرود صحبت کنیم. این شما و این روستای مجن شاهرود که قرار است میزبان جذابی برای شما باشد. به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه با اتراق همراه باشید تا با این روستای شگفت انگیز بیشتر آشنا شوید.

روستایی روح بخش در شاهرود

روستای مجن شاهرود از آن دسته از روستاهای خوش آب و هوای استان سمنان می باشد که هرکسی آرزوی سفر به این منطقه را دارد. این روستای زیبا در 35 کیلومتری شمال غربی شاهرود قرار دارد که هوای لطیف و خانه های پلکانی شکل این منطقه به همراه آبشار های روان و چشمه های هفت رنگ خود دل هر تماشاگری را می برد. در گذشته مجن روستایی کوچک بود اما امروزه تبدیل به شهری زیبا و با شکوه از نظر طبیعت شده که سالانه گردشگران بسیاری را به خود می بیند.

روستایی با شکوه در قلب شاهرود

روستای مجن شاهرود از جمله روستاهای قدیمی نیز محسوب می شود. شهر مجن که در گذشته روستایی کوچک بود، به صورت بن بست و پلکانی در دامنه‌های کوه ساخته شده و لقب ماسوله کویر ایران را از آن خود کرده است. این شهر از سمت شمال با استان زیبای گلستان مرز دارد و تنها راه ارتباطی مجن از طریق بسطام و شاهرود میسر است. با توجه به آثار و شواهد به جای مانده در روستای مجن شاهرود، قدمتی تاریخی برای آن در نظر گرفته‌ شده است.

آب و هوایی بهشتی در مجن

استان سمنان درکل آب و هوایی منحصر به فرد را به خود می بیند. روستای مجن شاهرود نیز از این قضیه مستثنی نیست. در این شهر کوهستانی می ‌توان چهار فصل را به‌ خوبی لمس کرد. آب‌ و هوا در پاییز و زمستان سرد است و با یخبندان و بارش سنگین برف و باران همراه است و در فصول بهار و تابستان معتدل است. اما اگر می خواهید به این شهر زیبا و جذاب سفر کنید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در شاهرود، به راحتی به این شهر خوش آب و هوا سفر کرده و جاذبه های آن را به خوبی ببینید.

"سفری همراه با هیجان را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


روستایی با آب و هوایی بی نظیر

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نقشه


نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید