آبشار سوله دوکل در سرزمین ترکان ارومیهدر آبشار سوله دوکل، زیبایی را از نزدیک ببینید

بیایید در این مقاله به سراغ یکی از زیباترین استان های شمال غربی کشورمان برویم. پس آماده شوید تا قطار اینبار گردشگری اتراق را به سمت شمال غرب کشور و استان زیبای آذربایجان غربی و شهر ارومیه هدایت کنیم. بی شک تا به امروز جاذبه های گردشگری بسیاری را از نزدیک دیده و تجربه کرده اید، اما در این مقاله می خواهیم یکی از آبشار های زیبا کشور را به شما معرفی کنیم. آبشار سوله دوکل، از جمله آبشار های زیبای ارومیه می باشد که تماشا کردنش بسیار لذت بخش است. در ادامه با اتراق همراه باشید تا با این جاذبه زیبا بیشتر آشنا بشوید.

آبشاری در آذربایجان

همانطور که می دانید استان آذربایجان غربی از جمله استان های توریستی و زیبای شمال غربی کشور محسوب می شود که هرساله از گردشگران بسیاری میزبانی می کند. یکی از بی نظیرترین جاذبه های طبیعی این استان، آبشار سوله دوکل در نزدیکی شهر زیبای ارومیه می باشد. اگر به دنبال مکانی بکر و خوش آب و هوا هستید به شما پیشنهاد می کنم که حتما به این آبشار سری بزنید. نام محلی آبشار سوله دوکل، آبشار دیزج می باشد.

آبشار سوله دوکل را بیش تر بشناسید

آبشار سوله دوکل در نزدیکی روستاهایی به نام مرگور و سوله دوکل قرار دارد. این آبشار در دامنه کوه دالانپر جا خوش کرده که چشم انداز جذابش هر گردشگری را مدهوش خودش می کند. آبشار از رودخانه پر آب باراندوزچای سرچشمه می گیرد. اما کوه زیبای دالانپر در نزدیکی مرز مشترک ایران و عراق قرار گرفته و به عنوان نقطه مرزی مشترک با عراق و ترکیه شناخته می شود. اما اگر می خواهید از زیبایی های این منطقه و آبشار سوله دوکل بیش تر بدانید، باید به شما بگوییم که این آبشار در منطقه سیلوانا قرار گرفته که به منطقه پرواز عقاب ها شهرت دارد.

به مرتفع ترین آبشار آذربایجان خوش آمدید

اما یکی از جذاب ترین ویژگی های این آبشار، ارتفاع آن است که باعث شده لقب مرتفع ترین آبشار آذربایجان را به خود اختصاص دهد. این آبشار در ارتفاعی حدود 3487 متری قرار گرفته که از بی نظیرترین آبشار های ایران محسوب می شود. اما اگر می خواهید با خیال راحت به سفر خود بروید، به شما پیشنهاد می کنم حتما با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در ارومیه، حتما از جاذبه های گردشگری این شهر بی نظیر دیدن کنید.

"سفری همراه با حال خوب را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


چشم انداز بی نظیر

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده