چشمه کوه زنبیل، چشمه ای با آب معدنیدر چشمه کوه زنبیل، خودتان را به دل طبیعت بسپارید

سفر کردن همواره می تواند شما را از زندگی روزمره و تکراری در شهری شلوغ و پر هیاهو دور کند و لذت زندگی در دامن طبیعت را به شما هدیه دهد. نظرتان چیست که به یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی در استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه سری بزنیم؟ ارومیه از جمله شهر های بسیار زیبا و دلچسب برای مسافران بوده و سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با چشمه کوه زنبیل آشنا کنیم. چشمه ای معدنی در قلب استان زیبایی ها می تواند مقصدی مناسب برای شما باشد. با اتراق همراه باشید تا با این جاذبه فوق العاده بیش تر آشنا شوید.

چشمه ای نزدیک به دریاچه ارومیه

همانطور که گفتیم، چشمه کوه زنبیل یکی از جاذبه های بی نظیر و زیبای استان آذربایجان شرقی و شهر ارومیه محسوب می شود. در 1 کیلومتری دریاچه ارومیه در دهستان نازلو چای کوهی به نام زنبیل وجود دارد که چشمه های آب از دامنه های شرقی این کوه و شرق سپرغان سرچشمه می گیرد که یکی از چشمه های به چشمه کوه زنبیل معروف است . برای دیدن این چشمه باید حدود 36 کیلومتر از شهر ارومیه دور شوید. بی شک بازدید از چشمه ای معدنی با خاصیت های درمانی فراوان در ارومیه، می تواند یکی از بهترین سفر های گردشگری شما باشد.

چشمه ای طبیعی و پر خاصیت

چشمه کوه زنبیل از جمله جاذبه های بسیار ویژه در استان آذربایجان غربی محسوب می شود، چون از لحاظ طبیعی و درمانی بودن جذابیت خاصی برای مسافران دارد. این چشمه آب معدنی بصورت طبیعی دایره ای شکل می باشد که قطر آن حدود 4 متر و عمقش حدود 20 تا 25 سانتی متر است. یکی از ویژگی های این چشمه خروج دائمی گاز از کف چشمه می باشد.

چشمه ای برای بیماران

اما چشمه کوه زنبیل برای بیماران مختلف نیز دارای خاصیت های فراوان می باشد. طبق گفته بومیان منطقه، آب این چشمه برای درمان دردهای های مفصلی و مشکلات پوستی بسیار مفید است. اما اگر قصد سفر به این چشمه را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم تا با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در ارومیه، سفری راحت را به این شهر زیبا تجربه کنید.

"سفری مملو از شادی را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


چشمه درمانی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده