دریاچه ارومیه، میراث شور طبیعتدریاچه ارومیه، بزرگ ترین دریاچه داخلی ایران 

در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری استان آذربایجان غربی که بی شک همه شما می شناسید، بیشتر آشنا کنیم. استان آذربایجان غربی در شمال غربی کشور از جاذبه های بسیار زیبا و جذابی برخوردار بوده که معروف ترین آن ها، دریاچه ارومیه است. در این مقاله قصد داریم تا درباره این دریاچه بیش تر صحبت کنیم پس بهتر است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

دریاچه ای درمیان دو استان

همانطور که می دانید دریاچه ارومیه از جمله دریاچه های بسیار مهم کشورمان می باشد. دریاچه ارومیه، نام دریاچه‌ ای در شمال غربی کشورمان است که طبق نقشه، این دریاچه میان دو استان آذربایجان غربی و استان آذربایجان شرقی قرار گرفته‌ است. مساحت این دریاچه در سال ۱۳۷۷ در حدود شش هزار کیلومتر مربع بود که بیست و پنجمین دریاچه بزرگ دنیا از نظر مساحت محسوب می شد. درباره نام این دریاچه نیز باید بگوییم که در دهه ۱۹۳۰ میلادی زمانی که رضا شاه به قدرت رسید، این دریاچه به افتخار او دریاچه رضائیه نامگذاری شد. اما پس از انقلاب در سال ۱۳۵۷ نام دریاچه به نام پیشین خود، دریاچه ارومیه بازگردانده‌ شد.

زیبایی را در دریاچه ارومیه ببینید

دریاچه ارومیه که یکی از جاذبه های بسیار مهم کشورمان محسوب می شود و سالانه گردشگران بسیاری از آن بازدید می کنند، رتبه های خاصی در دنیا دارد. دریاچه ارومیه، بزرگ‌ ترین دریاچه داخلی ایران و دومین دریاچه آب‌ شور دنیا محسوب می شود. آب این دریاچه بسیار شور بوده و بیش تر از رودخانه‌ های زرینه رود، سیمینه رود، گادر، باراندوز، شهر چای، نازلو و زولا تغذیه می‌شود. بی شک بازدید از دریاچه ای وسیع و شور با چشم انداز های نمکی آن می تواند سفر شما را بیش از پیش جذاب تر کند.

پارک ملی ارومیه را تجربه کنید

اما نکته بسیار جالب این منطقه، پارک ملی دریاچه ارومیه می باشد. این پارک پس از مرداب انزلی، از جالب ترین تنوع زیستی برخوردار است. در حال حاضر ۲۷ گونه پستاندار، ۲۱۲ گونه پرنده،  ۴۱ گونه خزنده، ۷ گونه دوزیست و ۲۶ گونه ماهی حیات وحش این دریاچه را تشکیل داده‌اند. اگر دوست دارید تا این دریاچه را از نزدیک ببینید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در ارومیه، با خیالی راحت راهی سفر ماجراجویانه خود شوید.

"سفری همراه با حال خوب را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


یکی از بزرگ ترین دریاچه های آب شور دنیا

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده