دریاچه مارمیشو، شکوه طبیعت ارومیهسفری به دریاچه مارمیشو و تماشای اسرار طبیعت

همانطور که می دانید استان های شمالی کشور به دلیل آب و هوای فوق العاده ای که دارند، می توانند مقصد بسیار جذابی برای مسافرت های تابستانی یا بهاری شما باشند. در این مقاله می خواهیم به استانی بی نظیر در شمال غربی کشور سفری کوتاه داشته باشیم. استان آذربایجان غرب از جمله استان های بسیار زیبا و گردشگری در سطح کشور می باشد که سالانه گردشگران بسیاری را میزبانی می کند. شهر ارومیه در این استان را می توانیم نگین گردشگری آذربایجان دانست. اما در این مقاله می خواهیم به دریاچه مارمیشو در ارومیه سری بزنیم که مطمئنم بسیاری از شما نام آن را هم نشنیده و از زیبایی های آن اطلاعی ندارید. با اتراق همراه باشید تا این دریاچه بی نظیر را بهتر بشناسید.

دریاچه ای بکر و زیبا

همانطور که گفتیم شهر ارومیه را می توان قطب گردشگری استان آذربایجان غربی دانست. اما دریاچه مارمیشو، از جمله جاذبه های بسیار هیجان انگیز در این شهر محسوب می شود. اگر به دنبال مقصدی مناسب برای گذراندن اوقات خود و مسافرتی خاطره انگیز می باشید این دریاچه را به شما پیشنهاد می کنیم. برای اینکه به این دریاچه فوق العاده زیبا برسید، باید حدود 45 کیلومتر از غرب شهر ارومیه فاصله بگیرید تا بتوانید دریاچه نیلی رنگ مارمیشو را بین کوهستان های ارومیه که نزدیک به مرز ایران و ترکیه است را ببینید. دریاچه مارمیشو که در دامنه کوه های مرزی قرار دارد، از آب و هوای بسیار جذابی برخوردار می باشد که با چشم انداز دلنشینی که دارد، جان می دهد برای یک آخر هفته بسیار هیجان انگیز.

زیستگاه بسیار مهم آذربایجان

دریاچه مارمیشو علاوه بر زیبایی هایی که دارد، به عنوان یکی از بی نظیرترین زیستگاه جانوران و گیاهان محسوب می شود. برای مثال این دریاچه به عنوان زیستگاه ماهی های قزل آلا، گیاهانی همچون صنوبر و بلوط، زالزالک، لاله کوهی، زنبق وحشی، شیرین بیان و ... می باشد. اما یادتان نرود که در سفر به دریاچه مارمیشو حتما وسیله مخصوص ماهیگری نیز به همراه داشته باشید زیرا دریاچه مارمیشو مکانی فوق العاده برای ماهیگیری است. اما اگر می خواهید به این دریاچه بی نظیر در ارومیه بروید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در ارومیه، سفری راحت را تجربه کنید.

"سفری همراه با هیجان را برایتان آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


چشم انداز فوق العاده

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده