در آبشار چالاچوخور، وارد طبیعت گرمی شویدسفری به آبشار چالاچوخور، آبشاری در میان دره ها

استان اردبیل را می توانیم جزو استان هایی محسوب کنیم که سالانه بیشترین گردشگر را به خود جذب می کند. این استان در شمال غربی کشور با زیبایی های چشم نوازی که دارد باعث شده تا خود را بین استان های زیبا و گردشگری مطرح نماید. اما در این مقاله می خواهیم شما را با جاذبه ای بی نظیر در شهرستان گرمی در استان اردبیل آشنا کنیم. آبشار چالاچوخور گرمی، از جمله جاذبه های بسیار زیبا در اعماق دره های سرسبز ترک زبانان اردبیل می باشد. با اتراق همراه باشید تا با این آبشار بی نظیر آشنا شوید.

آبشاری در میان زیبایی ها

آبشار چالاچوخور می تواند مقصد بعدی سفر ما باشد. آبشار زیبای چالاچوخور از آبشارهای بسیار زیبا و بکر اردبیل است که در نزدیکی مرز ایران و جمهوری آذربایجان، در ارتفاع حدود 1100 متری سطح دریا واقع شده است. این آبشار از جاذبه ‌های طبیعی گرمی محسوب شده و در این منطقه می‌توان به رودخانه ‌ها، چشمه سارها،‌ کوه‌ های سرسبز و روستا های زیبا اشاره کرد. سفر به اعماق زیبایی های شهرستان گرمی بی شک می تواند تجربه ای تکرار نشدنی در طبیعت بکر این شهرستان باشد.

آبشاری در مسیر رودخانه

اما نکته ای که این آبشار را جذاب تر کرده، چشم انداز فوق العاده بی نظیر اطراف آن است. آبشار چالاچوخور گرمی در مسیر رودخانه دومولی قرار دارد و اطراف آن پرتگاه ها و دره های عمیق بسیار زیبایی قرار دارد. گیاهان خودرویی که در مسیر جریان آب قرار دارند منظره زیبای آبشار را بیش از پیش نمایان کرده است. این طبیعت محلی بکر فرصت مناسبی را برای پرندگان ایجاد کرده تا بتوانند سالانه به این منطقه خوش آب و هوا مهاجرت کنند.

روستای آلیله، نشان دهنده تاریخ غنی گرمی

در 10 کیلومتری شرق گرمی روستای آلیله قرار گرفته که جاذبه های بسیار جذابی همچون آبشار چالاچوخور را در خود قرار داده است. اما این منطقه با قرار گورستانی تاریخی نشان داده که از نظر قدمت و تاریخچه نیز حرف هایی برای گفتن دارد و ما با منطقه ای تاریخی طرف هستیم اما اگر می خواهید آبشار چالاچوخور و جاذبه های گردشگری شهر گرمی را ببینید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت قبل از شروع سفرتان در گرمی، سفری راحت و بدون دردسر را تجربه کنید.

"سفرتان مملو از آرامش"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


آب و هوای خنک

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده