سفری به پژوهشگاه صنعت نفتدر پژوهشگاه صنعت نفت، پژوهشگاهی مهم در تهران

بسیاری از ما با پژوهشگاه های مهم کشورمان آشنایی نداریم و نمی دانیم که ایران در زمینه صنایع مختلف تا چه اندازه پیشرفت داشته است. در این مقاله سعی داریم تا شما را با یکی از پژوهشگاه های بسیار مهم ایران در استان تهران آشنا کنیم. بی شک دانشجویانی که در زمینه نفت در حال تحصیل هستند پژوهشگاه صنعت نفت را به خوبی می شناسند. به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با اهداف و کلیت این پژوهشگاه آشنا شوید.

مرکز تحقیقات نفت را بیشتر بشناسید

پژوهشگاه صنعت نفت در تهران را می توان یکی از مهم ترین مراکز پژوهشی کشور دانست و عنوان کرد که بسیاری از بزرگان و اندیشمندان در این حوزه، در پژوهشگاه صنعت نفت به پژوهش پرداخته اند. این پژوهشگاه که به عنوان بزرگ ترین مرکز تحقیقاتی در زمینه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می باشد، در سال 1338 افتتاح و در حال حاضر یکی از سازمان های وابسته به وزارت نفت می باشد. هم اکنون جعفر توفیقی به عنوان ریاست این پژوهشگاه خدمت می کند.

به قبل از انقلاب سفر کنیم

اما همانطور که گفتیم پژوهشگاه صنعت نفت در سال 1338 افتتاح شد و هدف از افتتاح این مجموعه در اصل تحقیق و پژوهش در زمینه کاربرد مواد نفتی بوده است. فعالیت های این پژوهشگاه را می توان به سه دسته صنایع بالادستی، انرژی و محیط زیست و صنایع پایین دستی اشاره کرد. در این مجموعه سه دانشکده متعلق به صنایع بالادستی می باشد که به پژوهشکده علوم زمین، پژوهشکده مهندسی نفتی و پژوهشکده مطالعات و مخازن و توسعه میادین تقسیم می شوند.

سفری علمی به تهران

اما اگر دلتان می خواهد سفری علمی را به پایتخت کشور داشته باشید، به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از شروع سفرتان، محل اسکان در شهر مورد نظر را مشخص کنید. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در تهران، از پژوهشگاه صنعت نفت و سایر مکان های علمی و تفریحی بازدید کنید.

"سفرتان به سلامت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


پژوهشگاهی مدرن

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده