دژ برازجان، نماد شهر برازجاندر دژ برازجان، به اعماق تاریخ بوشهر بروید

استان های کشورمان همگی با جذابیت های بی نظیری که دارند آماده پذیرایی از مهمانان داخلی و خارجی می باشند. این به این معنی است که همه استان ها و شهر های ایران پتانسیل میزبانی از مهمانان را در تمامی فصول سال را دارند. اما سوال اینجاست که تا چه اندازه با جاذبه های گردشگری کشورمان آشنایی دارید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از جاذبه های تاریخی و بی نظیر جنوب کشور یعنی دژ برازجان آشنا کنیم. در ادامه با اتراق همراه باشید تا با این جاذبه بی نظیر بیشتر آشنا شوید.

کاروانسرای مشیرالملک

همانطور که گفتیم دژ برازجان یکی از جاذبه های مهم استان بوشهر می باشد که سالانه از گردشگران بسیاری میزبانی می کند. دژ برازجان یا کاروانسرای مشیرالملک را می توان بنایی از دوره قاجاری دانست که میرزا ابوالحسن خان مشیرالملک شیرازی آن را با کاربری کاروانسرا ساخته است. این کاروانسرا 68 اتاق داشته‌ است که در طول زمان تغییر کرده است. دژ برازجان دارای چهار برج است که از مصالحی همچون گچ، سنگ و ساروج ساخته شده است. اگر به مکان های تاریخی علاقه دارید، این دژ می تواند بهترین انتخاب شما برای سفر باشد.

تاریخ دور و دراز دژ برازجان

کاروانسرای مشیرالملک یا همان دژ برازجان، به دلیل معماری بسیار ویژه ای که دارد مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. در کتاب دشتستان در نهضت ملی و انقلاب اسلامی ایران نوشته ماشاالله کازرونی آمده است: «به طور کلی در سال‌های دهه 30 تمامی زندانیان دژ برازجان را کمونیست‌ ها تشکیل می ‌دادند، به جز یکی دو نفر از فدائیان اسلام مثل عبدخدایی. بی شک این دژ نماد تاریخ پر افتخار استان بوشهر می باشد.

دژی 40 هزار تومانی

اما نکته جالب دژ برازجان، هزینه ای است که با آن ساخته شده است. این دژ که دارای 68 اتاق می باشد، در سال 1250 خورشیدی با هزینه ای معادل چهل هزار تومن ساخته شد. اگر دلتان می خواهد به استان زیبای بوشهر و شهر برازجان سفر کنید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در برازجان، از این جاذبه بی نظیر در برازجان دیدن کنید.

"سفرتان پر از اتفاقات خوب"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ طولانی منطقه

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده