غار چله خانه، غاری در طبیعت برازجانسفری به غار چله خانه در رشته کوه های برازجان

سفر هایی که ما در طول سال انجام می دهیم شاید به نقاط طبیعی کشور باشد که مراتع سرسبز و چشم انداز بی نظیری دارند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با جاذبه ای بسیار بکر و زیبا از جنس غار آشنا کنیم. استان بوشهر یکی از استان های جنوبی و جذاب کشورمان می باشد که بی شک از نظر جاذبه و گردشگری بسیار مشهور است. سفری کنیم به شهر برازجان و غار چله خانه که به عنوان جاذبه ای بی نظیر شناخته می شود. با اتراق همراه باشید تا با این جاذبه بی نظیر بیشتر آشنا شوید.

غاری در روستای گمنام

غار چله خانه از جمله جاذبه های بسیار معروف استان بوشهر می باشد که سالانه گردشگران بسیاری را میزبانی می کند. این غار در حدود 27 کیلومتری جاده برازجان به بندر گناوه قرار گرفته که در روستای زیراه در 7 کیلومتری شهر سعادت آباد می باشد. این غار مجموعه ای از تعداد زیادی از اتاق ها می باشد که در رشته کوهی مشرف به رودخانه مشهور شاپور جا خوش کرده است. اگر درباره اندازه اتاق ها از ما می پرسید، باید بگوییم که اندازه اتاق ها یا همان دخمه های غار با یکدیگر متفاوت بوده و از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

چرا چله خانه؟

اما دلیل نام غار چله خانه در چیست؟ غار چله خانه یا همان چهل خانه به معنی وجود چهل خانه در این کوهستان می باشد. گفته می شود که در این چهل خانه مرتازان و زاهدان زندگی می کردند که در نوع خودش بسیار جالب و قابل توجه است. البته تحقیقاتی بر روی این دخمه ها شکل گرفته که احتمال می دهند که مربوط به دخمه های دوران ماد ها و ساسانیان باشد.

خانه هایی که تخریب شده اند

اما این خانه ها به دلیل جنسی که دارند و همچنین قرار گرفتن در دامنه کوه، به دلیل وجود سیل ها و همچنین عوامل طبیعی، تا حدودی تخریب شده اند. اما اگر می خواهید غار چله خانه را از نزدیک ببینید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در برازجان، به راحتی به این شهر بی نظیر سفر کرده و جاذبه های این شهر را تجربه کنید.

"سفری همراه با آرامش را برای شما آرزومندیم"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


غاری تاریخی و زیبا

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده