سفری هیجان انگیز به کاخ کوروش در برازجانکاخ کوروش در برازجان، کاخی برای ایام سرد سال

بی شک مکان های تاریخی و فرهنگی کشور یکی از مقاصد پر طرفدار گردشگری می باشد که می توانیم انتخاب کنیم. در این مقاله می خواهیم به سراغ یکی از کاخ های بسیار قدیمی در کشورمان برویم که بی شک آرزوی هرکسی بازدید از آن است. به استان بوشهر و شهر زیبای برازجان برویم، شهری که کاخ کوروش کبیر را در خود قرار داده است که به عنوان جاذبه ای بسیار جذاب و پرطرفدار در سرزمین پارس خودنمایی می کند. تا پایان این مقاله با اتراق همراه شوید، زیرا قرار است سفری ماجراجویانه به کاخ زمستانی کوروش داشته باشیم.

کاخ دشتستان

کاخ کوروش از جمله کاخ های بسیار مهم کوروش کبیر بوده که مورد توجه باستان شناسان قرار گرفته است. کاخ کوروش دشتستان تاریخی بسیار طولانی را به یدک می کشد و از دوران پر تمدن و پر افتخار ایران به یادگار مانده است این کاخ در سال 1350 به وسیله هیئت باستان شناسی ایران حفاری شده‌است. با توجه به شیوه‌ های معماری و استفاده از سنگ سیاه و سفید زمان احداث آن را به دوره کوروش بنیان گذار زنجیره هخامنشی نسبت داده اند.

کاخی استراتژیک در بوشهر

کاخ کوروش را می توان یکی از مهم ترین کاخ های دوران خودش دانست. این کاخ که در جنوب شرقی برازجان و در کنار رودخانه خشک آرد و و 500 متری جاده ی برازجان به بوشهر قرار دارد، یکی از پایگاه‌ های مهم ایران دوره هخامنشی در ساحل خلیج فارس بوده‌ است. بی شک سفر به چنین مکان تاریخی و بی نظیری می تواند یکی از بهترین تجربه های سفر شما به جنوب کشور باشد. طبق تحقیقات انجام شده کاخ برازجان در اواخر دوران سلطنت کوروش کبیر ساخته شده است زیرا اشیای کشف شده نشان می دهد که کاخ جدید تر و ظریف تر از پاسارگاد می باشد.

کاخی که دیگر نیست

اگر به شهر برازجان و کاخ کوروش بروید خواهید دید که اثر چندانی از آن نمانده به جز چند پایه ستون. اگر عاشق تاریخ باشید مطمئنا یکی از مقاصد گردشگری شما همین کاخ تاریخی خواهد بود. اگر می خواهید به شهر براز جان سفر کنید، می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو منزل در برازجان، سفری راحت و به صرفه را تجربه کنید.

"سفرتان به سلامت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


تاریخ طولانی

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده