تالاب چغاخور، تالابی برای تمام فصولسفری به قلب طبیعت بروجن با تالاب چغاخور

استان های کشور با تاریخ و جذابیت های طبیعی که دارند باعث شده اند تا سرتاسر سال، کشورمان به عنوان قطب گردشگری منطقه شناخته شده و مردم بسیاری از تمامی نقاط دنیا به ایران سفر می کنند. در این مقاله می خواهیم به یکی از استان های بسیار زیبای کشور یعنی استان چهارمحال و بختیاری سفر کنیم. بروجن که یکی از شهرستان های این استان می باشد پر است از جاذبه های گردشگری و دیدنی که یکی از آن ها، تالاب چغاخور می باشد. تا پایان این مقاله با اتراق همراه باشید تا درباره این تالاب بیشتر بدانید.

تالابی با چشم انداز بی نظیر

اگر به تالاب چغاخور رفتید یادتان باشد که دوربین های عکاسیتان را آماده نگهدارید زیرا چشم انداز بی نظیری منتظر شماست. تالاب چغاخور از آن دسته از تالاب ‌های بین‌المللی و زیبایی است که در قدیم آبخور دام ‌های ایل بختیاری بوده و از حدود 300 سال پیش مهاجرت افراد بومی چغاخور به آنجا آغاز شده است. این تالاب حدود 2300 هکتار مساحت دارد. عمق آب تالاب چغاخور در بهترین شرایط و موقعیت بارندگی، به حدود 3 متر می‌رسد.

زیبایی بی نظیر تالاب را از نزدیک ببینید

تالاب چغاخور تالابی است طبیعی برای لذت بردن از هوایی مطبوع و دل پذیر به همراه تماشای پرندگان مهاجر که بر فراز تالاب به شکل دسته جمعی پرواز می کنند. قرار گرفتن تالاب در دل دشتی وسیع و احاطه شدن توسط رشته کوه های کلار زیبایی آن را دو چندان کرده است. به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از تالاب چغاخور در بروجن دیدن کنید.

پیشنهادی برای شما

وجود کوه ها و سبزه زار ها در پیرامون این تالاب، منظره ای زیبا و خارق العاده را برای شما نمایان خواهد کرد. برای دیدن این مناظر طبیعی و بکر، می توانید به سامانه گردشگری اتراق مراجعه کرده و با رزرو سوئیت در بروجن، سفری هیجان انگیز و خارق العاده را تجربه کنید.

"سفرتان بخیر"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


منظره ای بی نظیر

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده