موزه مردم شناسی بروجن، نشانگر آداب و رسوم مردمسفری به دل فرهنگ مردم بروجن با سفر به موزه مردم شناسی بروجن

بی شک یکی از جذاب ترین قسمت های زندگی ما مردم ایران، سفر کردن است. مطمئنا تا به امروز سفر های بسیاری را تا به امروز انجام داده اید و لذت سفر کردن به اقصا نقاط ایران را تجربه کرده اید. اما سوال اینجاست که تا چه اندازه با جاذبه های کشورمان آشنا هستید؟ در این مقاله می خواهیم به استان زیبای چهارمحال و بختیاری و شهرستان بی نظیر بروجن سفر کنیم. یکی از جاذبه هایی که می توان به وسیله آن فرهنگ جمعی از مردم را شناخت، موزه هاست. در ادامه با اتراق همراه شوید تا موزه مردم شناسی بروجن را بیش از پیش بشناسید.

موزه ای چشم نواز در بروجن

موزه مردم شناسی بروجن از آن دسته از مکان هایی است که می توانید در دنیای پهناور تاریخ غرق شده و درس های بزرگی از تاریخ بگیرید. در موزه مردم شناسی بروجن ظروف سنگی، مسی و چوبی، ابزارهای کشاورزی، ابزارهای نخ ریسی، کتاب و نسخه های خطی و قدیمی، سماور و قوری های قدیمی، انواع پوشاک، کفش و لباس های محلی و سنتی و صدها اثر تاریخی و مجسمه های سنگی که نماد روش زندگی مردم در گذشته است، به نمایش در آمده است.

موزه ای 120 ساله

موزه مردم شناسی بروجن، زیباترین موزه مردم شناسی استان چهارمحال و بختیاری است و در نزدیکی میدان مرکزی شهر بروجن، در خانه ای قاجاری به قدمت 120 سال برپا شده است. این خانه متعلق به مصطفی خان نامی بوده است که سال ها بعد به نام خانه حفیظی ها شهرت پیدا کرده است. این خانه دارای قسمت های مختلفی از جمله هشتی، اصطبل، ساختمان اصلی و ... می باشد.

پیشنهادی ویژه برای سفر به بروجن

موزه مردم شناسی بروجن از آن دسته از جاذبه هایی می باشد که در سفر به چهارمحال و بختیاری حتما بازدید از آن به شما پیشنهاد می شود. بی شک این موزه می تواند یکی مهم ترین مکان های گردشگری بروجن باشد که باید به آن سفر کرد. برای دیدن این موزه، می توانید به سامانه گردشگری اتراق مراجعه کرده و با رزرو منزل در بروجن، سفری هیجان انگیز و خارق العاده را تجربه کنید.

"سفرتان بخیر"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


آشنایی با آداب رسوم بروجن

شرایط و محدودیت ها


محل حفاظت شده

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده