بندر امام خمینی، بندری حیاتی در ماهشهرسفری به بندر امام خمینی، قطب اقتصاد خوزستان

همه ما می دانیم که استان های جنوبی کشور از جمله استان هایی هستند که با جاذبه های گردشگری بی نظیر خود، گردشگران بسیاری را جذب کردند. در این مقاله می خواهیم درباره یکی از مکان های اقتصادی بسیار مهم و حیاتی در بندر ماهشهر در استان خوزستان صحبت کنیم. بندر امام خمینی در ماهشهر یکی از بنادر مهم کشور محسوب می شود که به نوعی ضربان اقتصاد جنوب کشور را در دست دارد. اگر تا پایان این مقاله با ما همراه شوید اطلاعات بسیاری از این بندر کسب خواهید کرد.

در بندر امام خمینی، در کنار نفتکش ها قدم بزنید!

بندر امام خمینی در ماهشهر همانطور که گفتیم از جمله بنادر مهم کشور محسوب می شود. این بندر در انتهای شمال غربی خلیج فارس، در 90 کیلومتری شرق آبادان و خرمشهر و در جنوب شرقی اهواز قرار دارد و از نظر طبیعی بهترین موقعیت را برای توسعه دارد و دولت نیز نگاه ویژه ای به این بندر مهم در خوزستان داشته است. بندر امام خمینی به وسیله آبراهه خورموسی، به خلیج فارس متصل می شود. کشتی های نفتکش که به طرف بندر ماهشهر حرکت می کنند، باید از خور موسی عبور کنند.

اسکله ای بسیار مهم در ماهشهر

اگر سفری به بندر ماهشهر داشته باشید حتما به بندر امام خمینی سر بزنید زیرا با وجود نفتکش های غول پیکر واقعا این منطقه تماشایی است. اسکله بندر از سال 1317 تا 1318‌، توسعه‌ یافت‌ و برای‌ پهلوگیری‌ دو فروند کشتی‌ اقیانوس ‌پیما آماده‌ شد. این‌ اسکله بسیار مهم‌ دارای‌ دو بار انداز بود و از تاسیسات‌ راه ‌آهن‌ محسوب‌ می‌شد. چون‌ وضع‌ طبیعی‌ بندر برای‌ توسعه‌ و احداث‌ ساختمانهای‌ مسکونی‌ برای‌ کارمندان‌ و کارگران‌ مناسب‌ نبود، در ایستگاه‌ سر بندر محوطه‌ ای‌ برای‌ انتقال‌ سکنه‌ و دستگاه های‌ دولتی‌ در نظر گرفته‌ و نقشه‌ آن‌ تهیه‌ شد.

سفر به بندر ماهشهر

در این مقاله درباره بندر امام خمینی صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که با یکی از بنادر بسیار مهم کشور طرف هستیم. اگر می خواهید به این منطقه سفر کنید ما برای شما پیشنهادی داریم. شما می توانید با مراجعه به سامانه گردشگری اتراق و رزرو سوئیت در بندر ماهشهر، به راحتی و خیالی آسوده به این شهر بی نظیر سفر کنید.

"سفرتان به سلامت"

نویسنده : محمدرضا فاطمی

پیشنهادات


0

مزایا


اسکله ای حیاتی در ایران

شرایط و محدودیت ها


محدودیت خاصی ندارد

پیشنهاد فصلی


بهار

فرصت های سرمایه گذاری


امکان سرمایه گذاری وجود دارد

گالری


نمایش از روی نقشهثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
(0) نظر ارسال شده