داراب

داراب

شهرستان داراب

شهرستان داراب در جنوب شرقی استان فارس واقع شده است.این شهرستان قدیمی و کهن بوده و قدمتی چند هزار ساله دارد. باید گفت که این منطقه یکی از قدیمی ‌ترین مناطق ایران و جهان به شمار می‌رود.
البته روایت ‌های گوناگونی در این مورد وجود دارد. داراب نام یکی از شاهان ایران در شاهنامه ی فردوسی است، که پدر دارا (داریوش سوم هخامنشی) شناخته می ‌شود.
داراب نیز از شهرها،بخش ها و دهستان هایی تشکیل شده است که در زیر به آن ها اشاره میشود :
بخش ها: مرکزی، رستاق، فورگ و جنت شهر
شهرها: فدامی، دو برجی، داراب و جنت شهر
دهستان ها: رستاق، کوهستان، آبشور، فورگ، بالش، بختاجرد، پاسخن، فسارود، نصروان، هشیوار، قریه الخیر و قلعه بیابان.

اکثر مناطق داراب از نظر آب وهوایی گرمسیری است که بارش ها در آن اغلب به صورت باران است. 
بیشتر مردم  در روستاهای شهر داراب دارای شغل کشاورزی هستند. مرکبات داراب نیز شهره شهرهای دیگر و حتی کشورهای حوزه خلیج فارس می ‌باشد. البته محصولات باغی داراب نیز شهرت دارند مانند انار تنگ طه، خصوصاً انار شیرین شهوار از شهرت بالایی برخوردار بوده و بیشتر به کشورهای دیگر صادر می گردد . 
گل محمدی منطقه کوهستان یا سرکوه آن نیز که از جمله در روستا های نوایگان و لایزنگان وجود دارند، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، و در کشور، هم از نظر میزان تولید وهم از نظر کیفیت محصول، به دلیل کشت دیم و ارگانیک بودن، بی نظیر است.

جاذبه های گردشگری شهرستان داراب :

در این شهرستان بناهای تاریخی مربوط به دوره هخامنشیان وجو دارد که هر ساله شمار زیادی از آن بازدید می ‌کنند.
نقش شاپور (نقش دارابگرد) در شهرستان داراب، آتشکده آذرخش (مشهور به مسجد سنگی)، آسیاب سنگی، مسجد جامع داراب، آتشکده آذرجو، منطقه شکار ممنوع چاه نفت داراب،  مجموعه تاریخی نارنجستان داراب ، آثار شهر باستانی دارابگرد، گنبد نمکی دارابگرد، تنگه رغز داراب، آبشار فدامی، قصر آئینه (قصر دختر) (تنگ چک چک) که به آن قصر دختر هم می ‌گویند و...


با شرکت گردشگری اتراق از بازدید از این شهر تاریخی و زیبا لذت ببرید.

 

 

 


جاذبه ها

تنگ رغز شیراز، چشمه ها و آبشار هایی از جنس بهشت

دلتان یک سفر ماجراجویانه جذاب می خواهد؟ تنگ رغز بهترین گزینه است

داراب

منزل ها

تجارب