صفاشهر

 (0 نفر)

صفاشهر

شهرستان خرم بید

شهرستان خرم بید یکی از شهرستان های استان فارس و در فاصله ی 80 کیلومتری شیراز و به مرکزیت شهر صفا شهر است. تقسیمات شهری در این شهرستان شامل : بخش ها : مرکزی و مشهد مرغاب،  شهرها : صفا شهر و قادر آباد، دهستان ها: خرمی، قشلاق و شهید آباد . 
در این شهرستان کوه های مختلف و معروفی وجود دارد که برای طبیعت گردان و کوه نوردان و دوست داران طبیعت میتواند مقصد بسیار مناسبی باشد. کوه هایی مانند : کوه عِظمَت در شمال شهرستان و گردنه معروف و برف گیر کولی کُش ،در همین منطقه واقع شده است. کوه هایی  نیزمانند :  موسی خانی و چنارو در جنوب و سلسله کوه های بیدستان ،انگورک و کوه سفید ،معروف به عروس جغرافیای ایران ،در شرق صفا شهرقرار دارند.
هم چنین وجود کوه های مشکان و قره بلاغ در این شهرستان و شهرستان اقلید قرار دارند. این شهرستان رود خانه هایی نیز دارد که از نظر تفریحی بسیار با اهمیت و دیدنی هستند و  به عنوان نمونه می توان به رودخانه قصر یعقوب اشاره کرد.
از لحاظ آب و هوایی این شهرستان، به دلیل وجود ارتفاع زیاد از سطح دریا و وجود کوهستان های اطراف دارای آب و هوای سرد کوهستانی است . زمستان های بسیار سرد و یخبندان و تابستان های معتدل و خنک از جمله خصوصیات بازر این شهرستان به حساب می آید. این شهرستان از دو بخش و دو شهرصفاشهر،  قادرآباد و سه دهستان به نام های :  دهستان قشلاق، دهستان خرمی، دهستان شهید آباد تشکیل شده است. 

جاذبه های گردشگری شهرستان خرم بید :

  • امامزاده شهدا،
  • کاروانسرای قاجاریه صفا شهر،
  • گردشگاه قصر یعقوب،
  • سد باستانی خرم بید،
  • کاروانسرای شاه عباسی شهید آباد،
  • قصر سرخ بهرام گور،
  • روستای قصر یعقوب و...

از صنایع دستی خرم بید :

اهالی روستایی در این شهرستان قالی، گبه، گلیم و سنگ های تزیینی را به عنوان صنایع دستی تولید میکنند. 

با اتراق به این شهر زیبا با طبیعتی بکر سفر کنید.

 

 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید