قائمیه

 (0 نفر)


قائمیه

شهرستان کوه چنار

شهرستان کوه چنار یکی دیگر از شهرستان های استان فارس به مرکزیت شهر قائمیه است. این شهرستان از دو بخش مرکزی و کوهمره نودان که قبل ها بخشی از شهرستان کازرون بودند؛ تشکیل شده ‌است.
کوه چنار همان طور که پیش تر گفته شد از دو بخش زیر تشکیل شده است: 

بخش مرکزی و  بخش کوهمره. شهرهای کوه چنار :  قائمیه و نودان
دهستان ها نیز شامل : دهستان سمغان، دهستان چنارشاهیجان، دهستان کوهمره، دهستان ابوالحیات است.
شکل گیری این شهرستان از وعده ‌های انتخاباتی یکی از نماینده کازرون در مجلس شورای اسلامی بود . وی بعد از انتخابات و راه یابی به مجلس در این مورد تلاش هایی را به انجام رساند. کوه چنار شهرستانی است که پیشنهاد شده در استان فارس است و با ملحق شدن  بخش ‌هایی مانند : چنارشاهیجان، کوهمره نودان، بیشاپور، دشت برم و امامزاده سید حسین از شهرستان کازرون تشکیل شد.

جاذبه های گردشگری شهرستان کوه چنار :

تفرجگاه دشت گلگون، باغستان های مرکبات و انجیر و همچنین جنگل های کوهپایه ‌ای بلوط که سالانه و به خصوص در اسفند و بهار پذیرای تعداد بالایی از مسافران و گردشگران می ‌باشد. غار کله کفتری که بزرگ ترین و زیباترین غار در ارتفاعات جنوب شرقی قائمیه است و مشرف به روستای الیاس آباد و در کوهی به نام سیبکی در نزدیکی غار شاهپور قرار دارد. 
این غار در محدوده شهر کازرون قرار دارد و با طولی به اندازه ی تقریبی ۸۰۰ متر و عمق ۸۰ متر دومین غار عمودی استان فارس، پس از غار انگره مینو می ‌باشد.
محصولات کشاورزی کوه چنار نیز شامل : غلات، تنباکو، خرما، برنج، حبوبات، پنبه، انواع مرکبات و صیفی جات، زیتون و انجیر است. برخی از این محصولات جزء صادرات شهر نیز می ‌باشند. در این شهرستان به لحاظ وجود ایلات و عشایری که در منطقه پراکنده هستند، دام داری و تولیدات دامی نیز رونق چشم ‌گیری در آن دارد.


سفر و حضور در این شهرستان زیبا را میتوانید از شرکت گردشگری اتراق بخواهید.


جاذبه ها

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید