کره ای

 (0 نفر)

کره ای

شهرستان سرچهان

شهرستان سرچهان یکی از شهرستان های استان فارس است که قبل ها این شهرستان بخشی از شهرستان بوانات و شهرستان نی ریز بود و در 10 مهر سال 98 به شهرستان مستقلی تبدیل گردید. این شهرستان به مرکزیت شهر کره ای در استان فارس واقع است و دارای 2 شهر و 70 روستا است. سرچهان نام اصلی توجردی یا تایگرد سابق است. 

تقسیمات این شهرستان به شرح زیر است :

بخش ها شامل : بخش مرکزی، بخش باغ صفا است. دهستان های سرچهان : دهستان ارژنگ، دهستان توجردی، دهستان سرچهان است. شهرهای این شهرستان نیز شامل : شهر کره ‌ای و شهر حسامی است.
سرچهان یکی از بخش های قابل توجه در حوزه ‌های  اقتصاد و کشاورزی و هم چنین باغ داری است که، می‌تواند مورد معرفی و بررسی همه ‌جانبه تاریخی و فرهنگی قرار گیرد. شرکت گردشگری اتراق نیز با فراهم کردن و گردآوری مناطق مختلف اقامتی در این شهرستان شما را در این سفر همراهی کرده و می توانید از بودن در این خطه ی زیبا در استان فارس لذت ببرید.
منطقه سرچهان، مهد قدیم ایرانی و فارسی و میعاد گاه قوم های : چهار راهی، فارسی، حسامی، عرب و ترک است که از دیرباز تاکنون در این منطقه روزگار می ‌گذرانند و زندگی عشایری با طبیعت زیبای این منطقه را به زندگی امروزی ترجیح می دهند. عشایرهای عزیز و زحمت کش نیز در این منطقه حرف اول را می زنند.

جاذبه های گردشگری شهرستان سرچهان :


امامزاده شاهزاده ابوالقاسم، امامزاده شاه خاقان، ده زیارت و قدمگاه محمد حنفیه در روستای قلات، وجود 2چنار 700 ساله و 2 گردو و نیز سنگ تپه ‌های قدیمی این امامزاده دلالت بر قدمت تاریخی آن دارد. سوسنه کوه، چشمه خالص و جنگل خالص حد واسط سرچهان و آباده طشک، چشمه ینک در حوالی کوپان، تنگه جوکان، چشمه کورخان در جنگل خالص، چشمه کوه شکری در حسامی، تنگ زندانی در حسامی، دهستان باغ صفا درختان گردو با قدمت یکصدساله، از جمله شاه رستم منطقه زیبا و جالب و تفریحی با مناظری زیبا از دیگر تفرجگاه‌های این منطقه به شمار می رود.

 

 


جاذبه ها

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید