کوار

 (0 نفر)

شهر کوار

شهرستان کوار

شهرستان کوار یکی دیگر از شهرستان های استان فارس است و در 45 کیلومتری شیراز است که با مرکزیت شهر کوار در این منطقه قرار دارد. کوار از دو بخش مرکزی  و طسوج تشکیل شده است.  
زبان مردم در این شهر فارسی است که با لهجه خاص خود می باشند و اندکی تحت تأثیر لهجه شیرازی قرار گرفته است؛  البته با سکونت عشایر قشقایی در این شهرستان، بخشی از مردم کوار به زبان ترکی قشقایی صحبت می ‌کنند.

کشاورزی کوار

دشت کوار به دلیل خاک بسیار مرغوب و حاصل خیز خود و هم چنین دارا بودن و داشتن آب دایمی رودخانه قره آغاج از مراکز مهم کشاورزی کشور و استان می ‌باشد؛ و در تولید بسیاری از محصولات در رده ‌های بالای تولیدی قرار دارد. محصولاتی مانند گندم، جو، ذرت، هندوانه، انگور، انار، هلو، انجیر و... در شهر کوار تولید میشوند.
هم چنین باید گفت که  کوار یکی از مراکز عمده تولید شیر و گوشت  در کشور می باشد. وجود سه کارخانه لبنیاتی و صدها گاوداری بزرگ و کوچک صنعتی و سنتی گواه این مدعا است. 
مشهورترین زیارتگاه های کوار نیز شامل : بقعه امام زاده ابوالقاسم از نوادگان امام موسی کاظم (ع) مشهور به شاهزاده ابوالقاسم است و در دامنه کوه مشرف به دشت کوار، در مسیر جاده شیراز به کوار واقع شده است.

جاذبه های گردشگری شهرستان کوار

بقعه امام زاده ابوالقاسم از نوادگان امام موسی کاظم (ع) مشهور به شاهزاده ابوالقاسم، کاخ هخامنشین فرمشکان کوار، قلعه قلات کوار، پل دوره ساسانی کوار، باغ آرین کوار، برکه شاه غیب – فرمشکان کوار، قدمگاه خضرنبی کوار، بقعه ی سید احمد در روستای فتح آباد، بقعه ی شاه غیب ده شیب، بقعه ی امامزاده سید محمد ده شیب، بقعه ی شاه ولید دشتک،  بقعه ی شاه ولید دشتک کوار، چشمه و آب انبار طبیعی خضر کوار، غارهای طبیعی کوار، تپه گل نرگس کوار و...
با اتراق از سفر به این شهر زیبا و تاریخی لذت ببرید و سفر آسوده ای داشته باشید.

 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید