مصیری

 (0 نفر)

مصیری

شهرستان رستم به مرکزیت مصیری

شهرستان رستم یکی از شهرستان های استان فارس و در سمت شمال غربی این استان به مرکزیت شهر مصیری است و در ۱۵۴ کیلومتری شهر شیراز جای گرفته و جاذبه های طبیعی و تاریخی زیاد آن سبب شده این شهرستان هر ساله مورد استقبال مسافران و گردشگران متعددی قرار داشته است. 

قدمت شهرستان رستم

این شهرستان نوپا بوده و ازنظر قدمت ، سه دوره ی پیش از تاریخ – دوران تاریخی و دوران اسلامی را می توان برای این شهرستان در نظر گرفت. تمدن های پیش از تاریخ شهرستان مربوط به هزاره ی هشتم پیش از میلاد و تمدن های تاریخی آن مربوط به 4400 سال پیش است .
آب و هوای این منطقه از دو نوع آب و هوای سرد و معتدل تشکیل شده  است. در این منطقه دو جلگه بزرگ رستم 1 و رستم 2 وجود دارد که دارای زمین ‌های بسیار حاصل خیز می باشد. هم چنین در رستم کوه ‌های بلند و برفگیر و گیاهان جنگلی و گیاه بلوط  وجود دارد که در آن خواص خوراکی، درمانی، رنگرزی، چرم سازی و غیره وجود دارد و از آن استفاده های گوناگونی میشود. در این شهرستان گیاهان دارویی بسیار غنی وجود دارد که کاربردهای مختلف و متعددی را شامل میشود. در رستم دو نوبت برنج هم در تابستان و هم در زمستان کشت صورت می گیرد که از بهترین و طبیعی ‌ترین برنج ‌ها در ایران می ‌باشد.

جاذبه های گردشگری شهرستان رستم :

رودخانه معروف فهلیان و نقش برجسته کورانگون، چشمه سارهای مراسخوناین، مکان تفرجگاهی دارای چشمه سارهای جوشنده، سراب سیاه منصور آباد، پتکون، زوال و دشتک، چشمه گجستان، آبشار پای تف، داو دختر یا دی دور مادر دختر، تل و بندو، جاده سنگ فرشی مراسخون، تل اسپید، قلعه مورد، عمارت، آثار دو سد در زمان ساسانیان، زیارتگاه شاه جهان احمد عبداللهی و...


شرکت گردشگری اتراق نیز اقامت شما را در هنگام سفرهایتان به مناطق مختلف مناسب شما فراهم میکند. امید است لذت ببرید.

 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید