بم

 (0 نفر)

شهر بم

رزرو سوئیت در بم

از دیگر شهرستان های استان کرمان، بم می باشد. شاید اگر بیش تر شما نام شهر بم را بشنوید، آن زلزله خانمان برانداز و آن ارگ زیبایش را بخاطر بیاورید. شهر بم شهری در دل کویر با نخلستان های برافراشته و بناهای خشتی و گلی می باشد که شاید هنوز یادگاران آن زلزله مهیب را بتوانید در صورت این شهر ببینید. با رزرو سوئیت در بم می توانید علاوه بر بناهای خشتی این سرزمین، جاذبه های گردشگری بسیاری را تجربه کنید.
شهرستان بم، یکی از مهم ترین شهرستان های استان کرمان می باشد، که از نظر بزرگی دومین شهر بزرگ کرمان است. جالب است بدانید که بم یکی از قدیمی ترین مراکز شهرنشینی کشورمان نیز محسوب می شود و گواه این سخن نیز وجود تپه تاریخی بیدرون می باشد که متعلق به هزاره دوم تا چهارم است. شما می توانید با رزرو سوئیت در بم  این زیبایی ها را از نزدیک ببینید. در ادامه با جاذبه های گردشگری شهرستان بم بیش تر آشنا خواهیم شد.

ارگ بم

مهم ترین جاذبه تاریخی شهرستان بم و استان کرمان، ارگ بم می باشد. این ارگ از آن جهت بسیار مهم است که مربوط به 2500 سال پیش است و تا حدود دو قرن پیش از آن استفاده می شد. این ارگ ارزشمند که بار ها مورد بازسازی قرار گرفته در مسیر جاده ابریشم قرار دارد و در سده پنجم پیش از میلاد ساخته شده است. با رزرو سوئیت در بم می توانید زیبایی های بم بیش تر آشنا خواهید شد.

تل آتشین دارستان بم

یکی از جذاب ترین و مهم ترین جاذبه شهرستان بم، تل آتشین دارستان می باشد. طبق تحقیقات انجام شده نشانه هایی از دوران نوسنگی در این منطقه کشف شده که به حدود هزاره هفتم قبل از میلاد باز می گردد. جالب است بدانید نشانه های دیگری از این دوران را می توان در فلسطین دید، اما در آثار بدست آمده در بم می توان سفال را نیز مشاهده کرد.

دهبکری

دهبکری در بم، از جمله مناطق بسیار سرسبز این شهرستان می باشد. این منطقه سرسبز در حدود 50 کیلومتری شهر کویری بم قرار دارد و این تناقض باعث شده تا این منطقه بسیار مورد توجه قرار گیرد. وجود آبشار هایی در جنوب دهبکری و در دامنه کوه برفو جذابیت های این منطقه را چند برابر کرده. شما می توانید با مراجعه به سامانه اتراق و رزرو سوئیت در بم از این جاذبه های زیبا و جذاب استفاده کنید و سفره خاطره انگیزی را ثبت کنید.

 


جاذبه ها

ارگ بم بزرگترین سازه خشتی یکپارچه جهان

ارگ بم

بم
بهشتی گم شده در روستای دهبکری

روستای که بهشت کرمان است

بم
تاریخ مسجد حضرت رسول بم را از نزدیک ببینید

مسجدی تاریخی مربوط به قرن اول هجری

بم
مناظر چشم نواز کویر لوت کرمان را از دست ندهید

سفری رویایی به قلب کویر لوت کرمان

بم

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید