بندرترکمن

بندرترکمن

بندرترکمن

شهرستان ترکمن

در این مقاله می خواهیم به سراغ یکی از شهرستان های بندری استان گلستان یعنی شهرستان ترکمن برویم. شاید به شهر های بندری بسیاری رفته و از جاذبه های آن لذت برده باشید، اما من به شما اطمینان می دهم که شهر بندری ترکمن با آن مناظر سواحل شرقی دریای خزر، پوشش رنگارنگ و سنتی مردمانش و غذا های خوش رنگ و لعابی که دارد می تواند شما را از سفر به این قسمت از استان گلستان راضی کند.
سفر به شهرستان بندری ترکمن می تواند برای شما تجربه ای بسیار متفاوت باشد زیرا که از همان ابتدا که وارد شهر شوید چیز متفاوتی را خواهید دید، مانند پوشش محلی و بسیار زیبای مردمان این شهر و جاذبه های گردشگری فوق العاده ای که شاید کم تر شهری داشته باشد. در ادامه با جاذبه های گردشگری شهرستان ترکمن بیش تر آشنا خواهیم شد.

اسکله و بازار ساحلی بندر ترکمن

جالب است بدانید که شهرستان ترکمن در گذشته دارای سه اسکله مهم و بزرگ بود که هم اکنون یکی از آن ها باقی مانده است. اسکله بندر ترکمن که در قسمت غربی شهر قرار دارد، شاید یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهرستان به شمار می آید. تماشای غروب آفتاب از این اسکله در حالی که منظره ای از جزیره آشوراده را نیز خواهید دید، می توان به یکی از صحنه های رویایی زندگیتان شود.

جزیره آشوراده

برویم سراغ بزرگ ترین جزیره ایرانی واقع در دریای خزر، یعنی جزیره آشوراده در شهرستان ترکمن. این جزیره علاوه براینکه یکی از جاذبه های گردشگری مهم شهرستان ترکمن محسوب می شود، از نظر اقتصادی نیز نقش بسیاری برای این شهرستان ایفا می کند، زیرا که حدود40 درصد خاویار ایران را از این منطقه صید می کنند. همچنین وجود پرندگان نادر که به این جزیره می آیند، چشم انداز بسیار دل انگیزی به این جزیره می دهد.

منطقه شکار ممنوع صوفیکم

اگر به تماشای پرندگان علاقه مند هستید حتما به منطقه شکار ممنوع صوفیکم شهرستان ترکمن سر بزنید. در این منطقه پرندگان مهاجر و بومی نایابی زندگی می کنند. از گونه های مهم این تالاب می توان به عقاب دریایی دم سفید و اردک سر سفید آفریقایی اشاره کرد. جالب است بدانید که در این منطقه، 130 گونه پرندگان مهاجر و بومی زندگی می کنند.
از دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان ترکمن می توان به پل داش کفری، تالاب گمیشان و قدمگاه بهاء الدین نقشبندی اشاره کرد.


 

 

 

 


جاذبه ها

بازارچه گمرکی بندر ترکمن را با ما تجربه کنید

بازاری در میان زیبایی های گلستان

بندرترکمن
تالاب گمیشان در بندرترکمن از تالاب های حیاتی کشور

تالابی مابین شگفتی های طبیعت

بندرترکمن
گلستان را با ترکمن صحرا بشناسید

صحرایی سرسبز در بندرترکمن

بندرترکمن
با تنها جزیره دریای خزر آشنا شوید، جزیره آشوراده

تنها جزیره خزر را تماشا کنید

بندرترکمن
در منطقه شکار ممنوع صوفیکم کمی از طبیعت لذت ببرید

طبیعت بکر گلستان را در صوفیکم ببینید

بندرترکمن

منزل ها

مکان دربستی - آپارتمان

آپارتمان دلنشین در بندرترکمن

آپارتمان دلنشین تک خوابه در بندرترکمن می باشد

بندرترکمن

تجارب