خوی

 (0 نفر)

شهر خوی

خوی

 

شهرستان خوی

به شمال غربی ترین نقطه ایران، یعنی شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی برویم. شهرستانی که مانند سایر شهر های استان، قدمت بسیار بالایی دارد به طوری می توان شهرستان خوی را یکی از مراکز تمدن کشورمان معرفی کرد. به دلیل همین قدمتی که خوی دارد، آثار تاریخ و باستانی زیادی را می توان در این شهرستان دید که هر کدام می توانند شناسنامه شهرستان خوی به حساب بیایند.
شهرستان خوی، آب و هوایی معتدل و دل انگیزی در فصول گرم سال دارد، به طوری که تابستان های گرم و خنک و زمستان های سردی را تجربه می کند. شهرستان خوی به دلیل داشتن مزارع وسیع آفتابگردان، به شهر آفتابگردان نیز شهرت دارد. در ادامه با زیبایی ها و جاذبه های گردشگری این شهرستان بیش تر آشنا خواهیم شد.

پل خاتون

پل خاتون در شهرستان خوی، یکی از آثار باستانی های مهم و ارزشمند این شهرستان محسوب می شود. این پل که قدمتش به عقیده باستان شناسان به قرن 12 هجری قمری باز می گردد، می تواند مکان جذابی برای گردشگرانی که به آثار تاریخی علاقه مند هستند باشد. پل خاتون که به شکل پشت ماهی می باشد توسط آهک، سنگ های عظیم و ماسه ساخته شده است.

مقبره علمدار

به سراغ بنایی در شهرستان خوی برویم که به گفته کارشناسان، زمان ساخت آن به دوران پیش از میلاد و دوران ساسانیان بر می گردد. مقبره علمدار به نظر می رسد که در ابتدا آتشکده بود که بعد ها تخریب شد و دوباره در زمان صفویه بنا شد.

بازار تاریخی خوی

به سراغ دومین بازار بزرگ ایران در شهرستان خوی برویم. بازار تاریخی خوی، یکی از بناهای قدیمی این شهرستان تلقی می شود که با توجه به کتیبه ای که در گنجینه این شهرستان نگهداری می شود، تاریخ احداث این بازار، در دوران شاه طهماسب شروع شده است. این بازار هم اکنون به عنوان قلب تپنده اقتصاد شهرستان خوی فعالیت می کند که برای این شهرستان بسیار اهمیت دارد.
شهرستان خوی بناهای جذاب دیگری مانند دروازه سنگی، مسجد مطلب خان، موزه خوی، امامزاده سید بهلول،کلیسای سورپ سرکیس و ساختمان شهرداری شهر خوی را نیز دارد که گردشگران بسیاری هر ساله از این بناهای زیبا دیدن می کنند.

 


جاذبه ها

واقعا به جهنم دره می روید؟!

جهنم دره آذربایجان غربی ، تکه ای از بهشت

خوی

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید