ازنا

 (0 نفر)

شهر ازنا

شهرستان ازنا و رزرو سوئیت در ازنا

در این مقاله می خواهیم با یکی از زیباترین شهرستان های استان لرستان آشنا شویم. نام استان لرستان و همچنین جاذبه های بی نظیری که دارد را بسیار شنیده ایم. اما امروز می خواهیم با شهرستان ازنا در این استان آشنا شویم. شهرستان ازنا، شهرستانی کوچک و زیبا در دل استان لرستان می باشد. رزرو سوئیت در ازنا خاطرات خوب را برای شما رقم می زند.
شهرستان ازنا در دشت جاپلق قرار دارد. ازنا خاکی بسیار حاصلخیزی نیز دارد و جالب است بدانید که 80 درصد مساحت این شهرستان مناسب برای کشاورزی است، که این مسئله باعث شده تا کشاورزی در این منطقه بسیار رشد کند. سالانه گردشگران بسیاری به دلیل مردم خونگرم روستاهای اطراف این شهرستان و همچنین جاذبه های گردشگری آن ها به این شهرستان می آیند. در ادامه با جاذبه های گردشگری شهرستان ازنا بیش تر آشنا خواهیم شد.

چشمه قلقل

یکی از جاذبه های طبیعی و بسیار مشهور شهرستان ازنا، چشمه قلقل این شهرستان در روستای دربند است. این چشمه منحصر به فرد از دهانه 7 متری کوهی سنگی خارج می شود که میزان آبدهی آن تقریبا 45 لیتر بر ثانیه است. آب این چشمه که خنک و قابل شرب است، برای آبیاری زمین های کشاورزی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

تونل برفی ازنا

 قبل از هرچیزی باید با اشترانکوه، یکی از کوه های زیبا و مرتفع رشته کوه زاگرس آشنا شوید. قسمتی از این کوه در شهرستان ازنا قرار دارد و یکی از فوق العاده زیباترین جاذبه های این شهرستان را ساخته است. تونل برفی جاذبه ای طبیعی و درعین حال خطرناک است. این تونل حدود800 متر طول و 3 متر ارتفاع دارد و به دلیل جمع شدن برف در این قسمت بهتر است در فصول تابستان و بهار از این قسمت بازدید کنید.

روستای کمندان

به روستایی از توابع شهرستان ازنا برویم. روستای کمندان در دامنه های اشترانکوه قرار دارد. نکته ای که جذابیت این روستا را چندین برابر می کند رودخانه کمندان و همچنین چشمه هایی می باشد که از دل اشترانکوه سرچشمه می گیرند و در روستا جریان دارند. همچنین پوشش گیاهی بسیار زیبایی که در این روستا وجود دارد، زیبایی های این روستا را چندین برابر کرده است

شرکت اتراق با رزرو سوئیت و منزل در ازنا در خدمت شماست.

 

 


جاذبه ها

تونل برفی ازنا، اسرار شگفت انگیز طبیعت

سفری به اسرار طبیعت لرستان با تونل برفی ازنا

ازنا
چاه تیان ازنا، چاهی با فوران های ناگهانی

چاه تیان ازنا، چاهی گوارا و بی نظیر

ازنا
چشمه قلقل ازنا، پاتوقی برای گردشگران

سفری به دل زیبایی های استان زیبای لرستان با چشمه قلقل ازنا

ازنا
در روستای دربند ازنا، از طبیعت لذت ببرید

آب و هوای بی نظیر را در روستای دربند ازنا تجربه کنید

ازنا

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید