پلدختر

 (0 نفر)

پلدختر

رزرو سوئیت در شهرستان پلدختر

شهرستان های لرستان از دیرباز مورد توجه مسافران و گردشگران داخلی و خارجی بوده است و دلیل آن هم وجود جاذبه های بکر و طبیعی و از همه مهم تر دارا بودن آثار تاریخی و کهن در این منطقه بوده است که می توان گفت شناسنامه هر منطقه نیز محسوب می شود. شهرستان پلدختر یکی از شهرستان های استان لرستان است که تمام ویژگی های یک شهرستان ایده آل برای سفر کردن را دارد. لذا ما اقدام به تهیه امکان رزرو سوئیت در پلدختر کردیم.
باید این نکته را بدانیم که دلیل نام گذاری این شهرستان، وجود پل های تاریخی و باستانی بسیاری است که اهمیت بسیار زیادی در بحث ارتباطی دارند. نام این شهر از روی پل بزرگ و محکمی در این منطقه گرفته شده است که مربوط به دوران ساسانیان بوده است. در ادامه با جاذبه های گردشگری این شهرستان بیش تر آشنا خواهیم شد.

آبشار افرینه

استان لرستان به دلیل آبشار های بسیاری که در دل طبیعت خود دارد، سالانه مسافران زیادی به این استان سفر می کنند. یکی از آبشار های بسیار زیبا در این استان، در شهرستان پلدختر این استان قرار دارد. این آبشار پر آب و عریض در روستایی به همین نام قرار دارد. این آبشار با 12 متر ارتفاع، آبشاری دائمی محسوب می شود که در تابستان محل مناسبی برای گذراندن وقت و آب تنی می باشد.

غار کوگان

یکی از جذاب ترین و زباترین جاذبه های شهرستان پلدختر، غار کوگان می باشد. این غار دست ساز است و دوران ساختش به زمان اشکانیان باز می گردد. این غار شگفت انگیز در مساحتی حدود 281 متر در دو طبقه ساخته شده که داخل آن بصورت اتاق های تو در تو می باشد. این غار زیبا به ثبت ملی نیز رسیده است.

پل کلهرت

به سراغ یکی از بلندترین پل های تاریخی کشورمان در شهرستان پلدختر برویم. پل کلهرت با 91 متر ارتفاع با 4 پایه بصورت بیضی یکی از بلندترین پل های تاریخی کشورمان محسوب می شود. این پل که در سال 347 هجری قمری ساخته شده توسط بدر ابن حسنویه بنا گردیده است.

 

 

 


جاذبه ها

دره خزینه، چشم انداز اسرار آمیز لرستان

دره خزینه، دره ای منحصر به فرد در لرستان

پلدختر
غار کلماکره لرستان، یکی از پر رمز و راز ترین غار های جهان

سفری به تاریخی کهن لرستان با غار کلماکره

پلدختر

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید