چقابل

 (0 نفر)

چقابل

شهرستان رومشکان و شهر چقابل

شهرستان رومشکان در استان لرستان یکی از شهرستان های تاریخی و بی نظیر این استان محسوب می شود که آثار باستانی و اشیای تاریخی بسیاری از آن کشف شده است. جدای از کهن بودن شهرستان رومشکان، از لحاظ زیست محیطی نیز تنوع قابل توجهی دارد که یکی از سرسبز ترین و بکرترین شهرستان های استان لرستان و همچنین کشورمان محسوب می شود. مرکز این شهرستان، شهر چقابل می باشد. شما می توانید جهت اطلاع از رزرو سوئیت در رومشکان و رزرو سوئیت در چقابل با ما در تماس باشید.

استان لرستان با آب و هوای تمیز و فوق العاده ای که دارد پذیرای شما در فصول مختلف سال می باشد. پیشنهاد ما به شما این است که حتما به این شهرستان بسیار زیبا سفر کرده و زیبایی های وصف نشدنی رومشکان را از نزدیک ببینید. در ادامه با زیبایی های این شهرستان بیش تر آشنا خواهیم شد.

قلعه زاغه ( زاخه )

یکی از مهم ترین جاذبه های شهرستان رومشکان، قلعه زاغه می باشد. نکته بسیار جالب و عجیب این قلعه این می باشد که این قلعه کاملا از سنگ ساخته شده و دومین قلعه استان لرستان بعد از قلعه فلک الافلاک محسوب می شود. این موضوع نیز جالب است که بدانید هنوز بخش بسیار زیاد این دژ در زیر زمین است و به شکل یک تپه خودنمایی می کند.

پوشش گیاهی و جانوری رومشکان

شهرستان رومشکان از نظر زیست گاه طبیعی، نقش بسیار مهمی در استان لرستان ایفا می کند. رومشکان دارای پوشش گیاهی بسیار متنوعی از جمله انواع درختان بلوط، به، انجیر، زیتون، انار، زرد آلو و... می باشد. اما رومشکان از نظر جانوری نیز بسیار غنی می باشد و انواع مختلفی از جانوران را از جمله روباه، گرگ، خرگوش، کپک، قرقاول، بز کوهی و... را در دل طبیعت خود جای داده است.

شرکت گردشگری اتراق، با خدمات متنوع گردشگری و امکان رزرو سوئیت در چقابل و رزرو سوئیت در شهرستان رومشکان در خدمت شماست.

 

 

 


جاذبه ها

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید