خرم آباد

 (0 نفر)

خرم آباد

شهرستان خرم آباد و رزرو سوئیت در خرم آباد

اگر بخواهیم در رابطه با زیبایی های استان لرستان و شهرستان های این استان صحبت کنیم، شاید روز ها باید دوره هم جمع بشویم و ساعت ها از بی نظیر بودن جاذبه های گردشگری این استان تمجید کنیم. اما در این مقاله سعی داریم از یکی از زیباترین شهرستان های استان لرستان و کشورمان برایتان بگوییم. شهرستان خرم آباد شهرستانی در غرب کشور می باشد. همچنین شما می توانید جهت اطلاع از وضعیت رزرو سوئیت در خرم آباد با ما در ارتباط باشید.
شهرستان خرم آباد با طبیعتی بسیار بکر و دیدنی و تاریخ کهنی که دارد، بزرگ ترین شهر لرنشین کشورمان محسوب می شود. جالب است بدانید که خرم آباد یکی از شهر های مهم کشورمان در زمان ساسانیان محسوب می شد و به همین علت آثار تاریخی مربوط به آن زمان در این شهرستان فراوان است. در ادامه با جاذبه های گردشگری شهرستان خرم آباد بیش تر آشنا خواهیم شد.

قلعه فلک الافلاک

به نظر می رسد نام قلعه فلک الافلاک بسیار به گوشتان خورده است. این قلعه معروف در شهرستان خرم آباد و بر فراز تپه ای که مشرف به قلب شهر است قرار گرفته است. این قلعه تاریخی که مربوط به دوران ساسانیان می باشد به عنوان نماد شهر خرم آباد معرفی می شود که مردم این دیار به خوبی آن را می شناسند. این قلعه تاریخی در اواخر دهه پنجاه خورشیدی به فهرست آثار ملی کشورمان اضافه شد.

بقعه بابا طاهر

یکی دیگر از جاذبه های معروف شهرستان خرم آباد، بقعه بابا طاهر می باشد. بسیاری از مردم بابا طاهر در شهرستان خرم آباد را با بابا طاهر عریان در همدان اشتباه می گیرند. جالب است بدانید که در خرم آباد افرادی که اهل حق هستند، "بابا" نامیده می شوند. قدمت این بقعه به دوران صفویه باز می گردد.

دریاچه کیو

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهرستان خرم آباد دریاچه کیو می باشد. این دریاچه زیبا، نماد سرزندگی در خرم آباد است. این دریاچه زیبا مکانی بسیار مناسب و مفرح برای اهالی شهر خرم آباد است که دارای امکانات تفریحی نظیر شهر بازی و همچنین بازی های آبی است.
از دیگر جاذبه های شهرستان خرم آباد می توان به گرداب سنگی، بام خرم آباد، مناره آجری، آبشار نوژیان، آبشار گریت، سنگ نبشته خرم آباد، حمام گپ، آسیاب گبری و... اشاره کرد.

با رزرو سوئیت خرم آباد می توانید یک سفر ارزان و آسان داشته باشید. سوئیت های مختلف خرم آباد انتخاب های بسیار متنوعی را برای شما رقم می زنند.

 

 


جاذبه ها

قلعه فلک الافلاک، قلعه ای به قدمت تاریخ

سفری کوتاه به قلب تاریخ لرستان

خرم آباد
آبشار وارک خرم آباد، آبشاری که عکسش هم دیدنی است

آبشاری خروشان در میان طبیعت وحشی

خرم آباد
هیجان را در دریاچه کیو خرم آباد تجربه کنید

دریاچه کیو، دریاچه ای زیبا در میان شهری شلوغ

خرم آباد
آبشار نوژیان، آبشاری در دیار لرستان

آبشار نوژیان، آبشاری در قلب زیبایی لرستان

خرم آباد

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید