کوهدشت

 (0 نفر)

کوهدشت

رزرو سوئیت در شهرستان کوهدشت 

شهرستان های استان لرستان، یکی از یکی زیباتر و دل نشین تر است. شهرستان کوهدشت نیز یکی از شهرستان های بسیار زیبا با چشم انداز های رویایی است. این شهرستان به دلیل داشتن آبشارها، کوهستان های سرسبز و همچنین چشمه های جوشانی که دارد به مقصد سفر بسیاری از گردشگران و مسافران شده است.
شهرستان کوهدشت را می توان چهارمین شهرستان بزرگ استان لرستان دانست. همچنین در منطقه ای به نام اولادقباد خرابه هایی از یک شهر قدیمی وجود دارد که به نظر می رسد شاید خرابه های همان شهر تاریخی کوزشت باشد که حمدالله مستوفی در کتابش به آن اشاره کرده است. در ادامه با جاذبه های شهرستان کوهدشت بیش تر آشنا خواهیم شد. جهت رزرو سوئیت در کوهدشت می توانید به اتراق مراجعه کنید.

تنگه شیرز

شهرستان کوهدشت را می توان شهرستانی با جاذبه های عجیب و زیبا دانست. تنگه شیرز نیز یکی از جاذبه های هیجان انگیز و زیبا است. این تنگه که در فاصله 50 کیلومتری از شهر کوهدشت قرار دارد، بین دیوار های صخره ای که بر اثر فرسایش شکل های عجیبی به خود گرفته اند قرار دارد. این تنگه درختان، چشمه های آب، آبشار ها و میوه های وحشی متنوعی را دارد.

قلعه کوهزاد

یکی از جاذبه های تاریخی شهرستان کوهدشت، قلعه کوهزاد در این منطقه می باشد. این قلعه که قدمت آن به دوران اشکانی باز می گردد با سنگ و ملات ساخته شده است. البته قسمت بسیار زیاد این قلعه بر اثر فرسایش از بین رفته است. با توجه به آثار باقی مانده می توان گفت که طول این قلعه 60 متر و عرض آن 24 متر می باشد و همچنین دارای 8 اتاق بوده است.

پل سی پله

یکی دیگر از پل های تاریخی شهرستان کوهدشت، پل سی پله در بخش طرهان این شهرستان می باشد. این پل که متعلق به دوران ساسانی می باشد، روی تنگ ترین قسمت رودخانه سیمره ساخته شده است. این پل به دلیل اینکه راه ارتباطی بین ایران و بین النهرین بود اهمیت بسیاری داشت.

 

 


جاذبه ها

کمی لذت در طبیعت با تنگه شیرز لرستان

بهشتی به نام تنگه شیرز لرستان

کوهدشت

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید