نورآباد

 (0 نفر)

نورآباد

شهرستان دلفان و شهر نورآباد

استان لرستان با آب و هوای مطبوعی که دارد هر گردشگری را ترغیب می کند تا حداقل یک بار هم که شده به این استان سرسبز و بی نظیر سفر کند. اما ما در این مقاله پیشنهاد ویژه ای برای سفر برای شما داریم. شهرستان دلفان در استان لرستان، می تواند انتظارات شما را برای یک مقصد سفر ایده آل برآورده سازد.
شهرتان دلفان با مرکزیت شهر نورآباد با آب و هواب کوهستانی و طبیعتی زیبا و هیجان انگیز از جمله مناطقی است که می توان تعطیلات خود را در آن سپری کرد. مردمان این منطقه با زبان لکی که زبانی باستانی است صحبت می کنند. در ادامه با جاذبه های شهرستان دلفان بیش تر آشنا خواهیم شد.

پل گرمابه

یکی از آثار تاریخی و ماندگار شهرستان دلفان، پل گرمابه دلفان می باشد. این پل مربوط به زمان ساسانیان می باشد که بین نور آباد و هرسین واقع شده است. پل گرمابه با شماره ثبت 4082 به عنوان اثری ملی بین آثار ملی ایران ثبت شده است.

آبشار قمش

استان لرستان پر است از آبشار های دیدنی و زیبا. یکی از آبشار هایی که در شهرستان دلفان قرار دارد، آبشار قمش می باشد. این آبشار در قسمت شمالی روستای قمش قرار دارد. این روستا یکی از روستاهای پرجمعیت و بزرگ دلفان محسوب می شود. خبر بسیار خوب این است که مسیر رسیدن به این مسیر کاملا آسفالت است.

منطقه شکار ممنوع گرین

منطقه شکار ممنوع گرین در شهرستان دلفان، منطقه ای بسیار زیبا با گونه های جانوری متنوع می باشد. منطقه 70 هزار هکتاری گرین از طرف سازمان حفاظت محیط به عنوان منطقه ای شکار ممنوع اعلام شده است. گرین مهم ترین رشته کوه غرب کشور محسوب می شود. از حیوانات موجود در این منطقه می توان به خرس، گرگ، کفتار، روباه و پلنگ اشاره کرد.
از دیگر جاذبه های دیدنی شهرستان دلفان چشمه آبگرم دلفان، آبشار غسلگه و چهل نابالغان را می توان نام برد.

رزرو سوئیت در نورآباد

شما همراهان عزیز می توانید ضمن مراجعه به سامانه گردشگری اتراق یا اپلیکیشن آن، از وضعیت رزرو سوئیت در نورآباد و میزان سوئیت ها اطلاع پیدا کنید.


جاذبه ها

منزل ها

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید