کلاردشت

کلاردشت

شهرستان کلاردشت

گاهی اوقات لازم است که از زندگی آلوده شهری فاصله بگیریم و دل به طبیعت بسپاریم تا روحمان تازه شود. در این مقاله سعی داریم تا به شما مقصدی را پیشنهاد و معرفی کنیم که شاید بهترین انتخاب برای سفر در ایران باشد. شهرستان کلاردشت در استان مازندران یکی از بهترین انتخاب های سفر برای شماست.
حتما تا به امروز نام شهرستان کلاردشت را بسیار شنیده اید. جنگل های انبوه و بسیار زیبای این منطقه، رودخانه سردآبرود و کوه هایی که در مجاورت آن است، این شهرستان را از همه جهت خاص و دیدنی کرده است. در ادامه با زیبایی های شهرستان کلاردشت بیش تر آشنا خواهیم شد.

دریاچه ولشت

افرادی که می خواهند به شهرستان کلاردشت سفر کنند حتما قبل از سفر باید درباره جاذبه های گردشگری این شهرستان اطلاعات جمع آوری کنند. در این قسمت به شما اول دریاچه ولشت را پیشنهاد می کنیم، زیرا این دریاچه آشنای همه مردم شمال است. دریاچه ولشت با طبیعت بسیار خاص و زیبای خود مقصد بسیاری از گردشگران می باشد.

کاخ اجابیت

یکی از آثار قدیمی شهرستان کلاردشت، کاخ اجابیت یا اجابت می باشد. این قصر قدیمی که قدمتش به دوران پهلوی باز می گردد در دو طبقه بنا شده و سبک اروپایی تزیین شده است. در محوطه خارجی این کاخ درختان سر به فلک کشیده ای قرار دارند که ابهت این کاخ را چندین برابر کرده است. گفتنی است که این کاخ در ابتدا موزه بوده اما الان در اختیار نهاد ریاست جمهوری است.

علم کوه

به سراغ جذاب ترین، هیجان انگیز ترین و بلندترین جاذبه گردشگری شهرستان کلاردشت برویم. علم کوه در 20 کیلومتری جنوب غربی شهر کلاردشت قرار دارد. این کوه که به عنوان دومین کوه مرتفع ایران پس از دماوند به حساب می آید همه ساله پذیرای کوهنوردان، صخره نوردان و طبیعت گردان از سرتاسر کشور می باشد.
از دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان کلاردشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سنگ سماور،
  • روستای هریجان،
  • مجتمع تفریحی باغ چمن،
  • روستای سیاه بیشه،
  • تپه باستانی کلار و...

 

تلاش کنید سفر به این شهرستان زیبا و دوست داشتنی شمال ایران را از دست ندهید.

 


جاذبه ها

سفری به مرداب دیوک مازندران، مردابی در دل طبیعت

سفری به مرداب هیجان انگیز دیوک مازندران

کلاردشت

منزل ها

مکان دربستی - ویلا

ویلا در کلاردشت مازندران

یک ویلای لوکس دربست

کلاردشت

مکان دربستی - ویلا

ویلای جذاب در کلاردشت مازندران

ویلای جذاب دوخوابه در چالوس

کلاردشت

تجارب