خلخال

 (0 نفر)

شهرستان خلخال

خلخال

حتما کسانی که واقعا عاشق طبیعت هستند، به منطقه بی نظیر خلخال رفته و از مناظر بکر این نقاشی بی بدیل طبیعت استفاده کرده اند. خلخال دارای طبیعتی رویایی که شاید نظیر آن را تنها در فیلم ها دیده باشید. خلخال نیز مانند سایر شهرستان های استان اردبیل دارای آب و هوای فوق العاده می باشد.
شاخص ترین جاذبه های طبیعی این شهرستان، در روستاهای خلخال قرار دارند که سالانه تعداده بسیار زیادی گردشگر داخلی و خارجی از این مناطق بازدید می کنند. اگر به این منطقه از خلخال رفتید، به شما توصیه می کنم حتما جنگل گردی را امتحان کنید، که این تجربه، شاید زیباترین تجربه زندگیتان شود. در ادامه مطلب، شما را با تعدادی از جاذبه های گردشگری و توریستی شهرستان خلخال آشنا می کنیم.

جاده گردشگری خلخال به اسالم 

اگر بخواهم جاده اسالم به خلخال را در یک جمله توصیف کنم، می توانم بگویم، خداوند هرچه زیبایی در این عالم بوده را دراین منطقه به رخ کشیده است. جاده ای زیبا و سرسبز، با انبوه درختانی که انگار جاده را بلعیده اند و صدای آبشار هایی که ما بین درختان به دلبری کردنشان ادامه می دهند. حتما به این جاده رویایی و شگفت انگیز سر بزنید تا روحتان به رنگ واقعی طبیعت درآید.

ییلاق دشته

ییلاق دشته در قسمت دیگری از جاده زیبای اسالم به خلخال قرار دارد، که به عنوان معروف ترین ییلاق های توریستی این منقه نیز شهرت دارد. شما می توانید با سفر به این ییلاق، با زندگی ساده و بی آلایش مردمان این منطقه و همچنین آداب و رسوم آن ها آشنا شوید.

آبشار نره گر

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری خلخال، آبشار زیبای نره گر می باشد. برای رسیدن به این آبشار زیبا باید از داخل روستا گذشته و حدود دو کیلومتر از جاده صعب العبور بگذرید، تا بتوانید از زیبایی های این آبشار طبیعی استفاده کنید.

 دریاچه نئور

دریاچه نئور یکی از دریاچه های استثنایی خلخال می باشد، که خود از دو دریاچه کوچک و بزرگ تشکیل شده است. این دو دریاچه در فصل بهار به هم می پیوندند و باهم دریاچه ای با عمق 5 متر را به وجود می آورند، که برای آبیاری به زمین های کشاورزی آن منطقه استفاده می شود.

روستای گردشگری کزج

روستای کزج در بخش خورش رستم شهرستان خلخال، به عنوان یکی از ده روستا، با بافت با ارزش با معماری سنتی می باشد. معماری این روستا، بسیار زیبا و ارزشمند می باشد و بسیار شبیه معماری روستای ماسوله است.

روستای گردشگری برندق

روستایی شگفت انگیز در میان دره ای سبز که به دلیل آب و هوا و همچنین طبیعت بکری که دارد تعداد زیادی گردشگر ترجیح می دهند تعطیلات خود را در این روستای زیبا بگذرانند. آبشارها، چشمه ها و رودخانه ای که از وسط روستا می گذرد می توانند دلایلی باشد که شما را به این روستا بکشد.

آبشار نوده

آبشار نوده یکی از معروف ترین آبشار های شهرستان خلخال می باشد که در نزدیکی روستای نوده است. ارتفاع این آبشار به 30 متر می رسد که از مابین صخره هایی بلند به پایین می ریزد. این آبشار در منطقه جنوبی کوه آق داغ قرار دارد.

خلخال سویی

خلخال سویی جویباری است که از آب شدن برف و یخ هایی که در منطقه برفگیر دربند هواشان خلخال آب می شوند بوجود آمده است. این جویبار با طی کردن مسیری طولانی سرانجام به دریای خزر می ریزد. مسیر عبور این جویبار بسیار دیدنی و سرسبز می باشد که منظره ای بهشتی را به وجود آورده است.
این ها تنها گوشه ای از زیبایی های بی پایان شهرستان خلخال می باشند. شما می توانید با سفر به خلخال، از جاذبه های فوق العاده زیبا و آثار تاریخی دیگری مانندگورستان تاریخی شمس آباد، غار هفت خانه، تفرجگاه اندبیل، غار جلال آباد، قله آق داغ و منطقه گردشگری ازناو دیدن کنید.
اما دغدغه اصلی بسیاری از مسافران و گردشگران، تهیه منزلی ارزان است. همه ما میدانیم که امروزه اجاره یک منزل ارزان و خوب بسیار سخت است، اما ما برای شما پیشنهاد ویژه ای داریم. شما می توانید با مراجعه به سایت اتراق، و انتخاب اتاق یا منزل دلخواهتان، صرفه جویی قابل توجهی در مخارج سفرتان انجام دهید، چون اتراق ارزان ترین و با کفیت ترین اتاق هارا برا شما دارد.


جاذبه ها

آبشار نره گر خلخال، شکوه زیبایی اردبیل

آبشاری با چشم انداز بهشتی

خلخال
آبشار نوده خلخال، آبشاری جذاب برای مسافران

آبشاری فوق العاده در طبیعتی بی نظیر

خلخال
عجایب طبیعت را در روستای کزج خلخال ببینید

روستایی پلکانی در شهر زیبایی ها

خلخال
روستای برندق خلخال، روستای دیدنی در طبیعت

روستایی در آب و هوایی بهشتی

خلخال
سفری به زیبایی های ییلاق دشته خلخال

ییلاقی با چشم انداز بی نظیر

خلخال

منزل ها

مکان دربستی - آپارتمان

آپارتمان دلنشین در خلخال

آپارتمان دلنشین دوخوابه در خلخال می باشد

خلخال

تجارب

نظرات


ثبت نظرات

برای ثبت نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید